Zatrávňovacia rohož



host - 5.114 (?) 
26.7.2016 22:42, zobrazeno: 5187x

Má niekto skúsenosti so zatrávňovacou rohožou podľa obrázku?? Podľa Vás bola by vhodná na spevnenie koľají vchodu do garáže, cca 20 m?

Rohož
Rohož
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 205.204 (?), 27.7.2016 7:23

Mne sa to nejako nezda, vyzera to prilis subtilne. Akonahle bude silnejsie naprsane, tak sa do travnika aj s autom asi zaborite. Ja by som si tam dal tie klasicke betonove zatravnovacie tvarnice, mam tak riesenu odstavnu plochu pred domom aj pojazd vedla garaze. Som spokojny, ziadne vyjazdene kolaje a tie tvarnice na prvy pohlad ani nevidno, trava ich prekryva. Boli pokladana priamo na hlinu, ktora bola utlacena zabou. Ziaden podkladovy strk ani nic podobne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ori - (36) - 182.85 (?), 27.7.2016 15:06

Tahle rohož vypadá spíš na zatravnění svahu - zabránění splavení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.89 (?), 18.8.2016 22:50

To naozaj nikto v celom Českoslovesku nemá takú rohož???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 19.8.2016 17:03

Dobrý den,

osobně bych se vůbec zamyslel zda má smysl chtít mít "trávník" v kolejích při vjezdu do garáže. Pokud je to normálně "denně" využívaná garáž, tak trávníku se tam stejně moc dařit nebude, ta rohož to nevytrhne. Rohož je dobrá max. v místech, kde je minimální či nárazový provoz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 7.237 (?), 19.8.2016 17:57

Já mám se zatravňovací rohoží zkušenost velmi dobrou. Je jich sice několik druhů, nevím jestli ta vaše je úplně stejná jako ta moje. Já jsem ji využila na chalupě. Po dokončení a zasypání kanalizace jsem měla dvorek uprostřed v délce 25 m jen samou hlínu a jíl. Nezablácenou nohou nešlo projít a autem vyjet ze dvora už vůbec nešlo jakmile bylo mokro. Položila se tato rohož a bylo to super. Tráva jí prorostla sekačka po ní běhá krásně. V zimě, když napadne sníh, uklízíme ho hrablem a to hrablo běhá po rohoži daleko lehčeji, než na ostatním terénu dvora. Nestěžuji si proto a za mě tedy palec nahoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 7.237 (?), 19.8.2016 18:05

Ještě jsem chtěla dodat, že moje zatravňovací rohož je přichycena k zemi tzv. U-piny, o tom nic nepíšete. Tak opravdu nevím, jestli je to ta samá, nebo ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 15.89 (?), 21.8.2016 14:42

Ďakujem za odpoveď. Aj tá so mnou vyhliadnutá má tie U-piny. Je to v baloch 2m šírka a 20m dlžka. Váha je asi 50 kg -20m rola. Rád by som sa spýtal, či po tej rohoži chodíte pravidelne autom, či sa neprepadáva do zeme, hlavne ak je komkro. Mohla by ste mi poslať fotky? Ako dávno máte tú rohož? Ďakujem labai@centrum.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 3.109 (?), 23.8.2016 18:42

Máme rohož 3 roky, nepropádává se, slouží k plné spokojenosti. Autem po ní jezdíme tak 2 až 3x týdně. Vícekrát po ní už přejel i těžký náklaďák, který vozil materiál na opravy domu a garáže, nic se rohoži nestalo. Fotka by vám teď už nic neukázala, neboť rohož je hustě prorostlá trávou, kterou sekáme na výšku cca 5 cm nad rohoží, jak už jsem psala, sekání nad ní jde krásně. Po kanalizačním vedení pod zemí už díky rohoži a hustému trávníku, který rohoží prorostl není ani vidu ani slechu. Ovšem bez ní bychom hned tak přes dvůr k vratům autem, kvůli spoustě jílu, který se dostal nahoru, nevyjeli. 

Ve vašem příspěvku máte slovo "komkro". Co to je? Význam toho slova neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 15.89 (?), 23.8.2016 20:46

Ďakujem za doplnenie. To slovo správne malo byť: mokro. Môžem vedieť kde ste zakúpilu tú rohož a aký je to typ??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika