Založení trávníku v červnu?



host - 125.67 (?) 
22.5.2014 14:16, zobrazeno: 6276x

Dobry den,

chtela bych se zeptat zkusenych :)

Myslite, ze by bylo mozne zalozit travnik az v cervnu? Bohuzel sme zjistili ze puda je hodne spatna a teda se bude navazet pisek + sme kupovali zavlazovani, takze na travnik nam nezustali prostredsky a bude muset pockat na polovinu cervna...

Trochu se obavam ze bude moc vedro, ale zase pokud bude udelane zavlazovani, t ak by to snad nemuselo vadit? Ale radse se chci zeptat, vas, zkusenych :)..

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 22.5.2014 14:42

Dobrý den, co se týče trávníku, tak zkušená zrovna nejsem. Ale zakládali jsme trávník v různou dobu a vždycky to vyšlo dobře. Samozřejmě je důležitá zálivka, ale semena stejně vždycky nejlépe vzešla po dešti. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.96 (?), 22.5.2014 16:23

Je to jenom o tom, kdo trávník zakládá. V zahradnické firmě jsme zcela běžně zakládali trávníky v červenci, srpnu, dokonce i v září. A vždycky byl pažit následující rok krásně zelený. Jde spíše o způsob založení a následnou péči.

Dal bych si pozor na počasí ve kterém zakládáte, ideální je před plánovaným obdobím dešťů. Travní semeno je pak vhodné například prstovými hráběmi zapravit hloubš do ornice aby nezůstalo ležet jen na povrchu. Dalším plusem pro založený trávník je zválcování a pak samozřejmě zálivka v případě sucha.

Každopádně s termínem zakládání problém nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.67 (?), 22.5.2014 17:10

Dekuju za rady.. rada bych se vas jeste zeptala, jestli je lepsi zapravovat hrabemi jak pisete, nebo na rozmetane osivo nanest jemnou vrstvicku zeminy a preji valcem?

dekuji mockrat :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.96 (?), 22.5.2014 18:47

Z hlediska rychlosti a pohodli mi vzdycky prislo lepsi pouzit hrabe, na cukrovani zeminou nebyl cas :)

nemate zac

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
71hergot - (8) - 252.41 (?), 27.5.2014 16:19

Cukrování zeminou je monžé v případě, že máte připravené dostatečné množství potřebné zeminy. Pokud se jedná o jeden, dva, pět čtverečních metrů zvládnete to i rukou pocukrovat. Na větší plochu by to chtělo výpomoc od sypacího vozíku. Abyste ale mohl/a cukrovat zeminu sypacím vozíkem, musí být tato zemina jemná, bez hrudek, kamínku a jiného bordelu. Pak by to mělo být OK. Samozřejmostí by ale také mělo být převálcování. 

Zapravení hráběma, je asi jednoduší - nemusíte si připravovat zeminu k cukrování, ale na velké ploše je to přece jen náročnější, jak jezdit s vozíkem :)

Letos jsem zakládal dva trávníky (9*80 a 4*3). Na té větší ploše jsem rozmetané osivo pouze přejel válem. Ani jsem hráběmi nezapravoval ani jsem nenanášel vrstvu zeminy. 80% osiva vzešlo a nyní se mi zahrada krásně zelená. Na té menší ploše jsem nanesl sypacím vozíkem na rozmetané osivo vrstvu zeminy. Použil jsem překatrovaný kompost smíchaný s pískem. Semínka už taktéž klíčí :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika