Vysychání trávníku kolem betonových obrubníků



host - 9.22 (?) 
22.7.2013 12:13, zobrazeno: 14770x

Dobrý den, je mi jasně že se betonový obrubník rozpálí a saje veškerou vlhkost, tíme začne kolem schnout/vysychat/spalovat se trváník.

Jak tomu ale předejít? Co dát mezi obruník a zeminu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 44.75 (?), 22.7.2013 12:19

Igelit! enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.7 (?), 22.7.2013 12:30

...hryby kus geotextilie co dobre saje vodu. Alebo mineralnu vatu na pestovanie. Staci 5 cm hrubu. No a dobre polievat. Alebo sa na to vykaslat len viac polievat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.22 (?), 22.7.2013 12:36

nebo mám nějaké dlouhé odřezky nopové fólie, co je dát obráceně (nopy do zeminy)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 22.7.2013 12:50

Nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 22.7.2013 12:56

Igelit ani jiná umělá hmota, toto nevyřeší.Jediným možným a účinným řešením je přechodový izolační můstek z nasáklivého izolantu, jakým je např. zeolit, nebo perlit.Dříve se s úspěchem používal i hrubý kompost, ale ten má nevýhodu v tom, že ho rychle obsadí mravenci svými mraveništi. Izolační můstek MUSÍ být v celé výšce zapuštěného obrubníku, lepe o pár cm níže a šířce aspoň deset cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.64 (?), 22.7.2013 22:17
vzdala jsem to po cca 4 letech, travnik u obrubniku zrusila, nasypala jsem tam kaminky, do toho levanduli nebo ruzne netresky. vyresene a hezke. marketa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 23.7.2013 7:33

Myslím, že stačí počkat až zaprší a bude po problému.

PS:  Jak to děláte, že vám to schne? Nám všude leze tráva přes obrubník na chodník. A to těch obrubníků je tak 100 metrů a nikde není tráva suchá a na mnoha místech se pokouší přelézt přes obrubník na chodník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.76 (?), 10.8.2013 22:19

Nám tráva schne pouze na těch místech,, která jsou opravdu hodně rozpálená - máme tmavou betonovou dlažbu a zedníci s betonem okolo obrubníků nešetřili:(. Na zahradě máme závlahu, ale udělanou "odbornou firmou". Aby jsme zalili dostatečně trávník u obrubníku, musíme doslova podmáčet zbývající trávník:(. To je k ničemu a dokonce jsme začali mít na zahradě i problém s chlorózou, kvůli podmáčení. A to nám ta firma zakládala i trávník, takže by měla vědět co a jak. Nyní si vše předěláváme sami. Podél chodníků dáváme pod trávník prosakovací hadice a to funguje výborně. Zkoušela jsem i přidat do zeminy hydrogel, ale toto se mi u obrubníku moc neosvědčilo - tráva u obrubníku stále vysychala rychleji než zbytek trávníku.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika