Postřik proti kornatce



Amazonka - (43) - 166.14 (?)
26.7.2016 20:49

Je pravda, že před postřikem jsem měla denně na trávníku hodně takových těch hromádek od dešťovek (žížal). Po postřiku hromádky na cca 4-5 týdnů zmizely a pak se postupně začaly znovu objevovat. Žížaly se pouze na čas přesunou hlouběji do zeminy, rozhodně je to nevyhubí. Navíc zcela jistě je Armorex k životnímu prostředí šetrnější, než všechny výše zmiňované chemické postřiky.

Také se po postřiku velice rychle tráva zregenerovala, krásně zazelenala,... no prostě já byla spokojená. Moje peněženka méně :).

Ještě takovou malou poznámku, Kornatka se velmi lehce roznáší (já si ji na zahradu zavlekla na tlapách svých psů po návštěvě silně zamořeného cvičiště). Takže po sekání trávy, vyhrabávání atd. je třeba opravdu důkladně umýt sekačku - abyste si spory plísně nezanášel na ošetřený pozemek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 16.8.2016 16:50

Dobrý den,

co se postřiku tak Vám rozumím, težká otázka. Osobní zkušenost nemám, zatím jsem to nepotřeboval vyzkoušet. U herbcidu Dicotex je uvedeno, že jej lze míchat i s fungicidy. Teoreticky to tedy asi lze. Každopádně bych se raději obrátil např. na Agrobio a jiné co mají Bofix v nabídce, ať Vám to někdo povolaný potvrdí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.29 (?), 7.9.2019 17:59

Armorex jsem dle návodu 2x bohužel vyzkoušel a nezabral vůbec, vyhozené nemalé peníze za česnekovou silici.Ortiva zabrala výborně.

P.Neužil, Sedlčany

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Amazonka - (43) - 166.14 (?), 26.7.2016 16:58

Zdravím, také jsem loni bojovala s Kornatkou, zkoušela všechny zde uvedené chemikálie a výsledek byl mizerný. Navíc máme psy a ti plíseň vesele roznášeli po zahradě. Pak jsem na radu použila přípravek Armorex, je to biologická ochrana, stojí sice trochu víc, ale super. Stačil mi jeden postřik, kornatka zmizela a zatím se znovu neobjevila, takže doporučuju. Jen to teda při aplikaci příšerně páchne po česneku, takže nedělat v době kdy sousedé grilují :). Dělala jsem navečer a do rána vyčichlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 26.7.2016 17:16

Děkuji za postřeh k Armorexu, to že je cítit po česneku vím, nicméně co také vím, je že by měl vypudit z trávníku žížaly a jiné červy? Pozorovala jste něco?, možná tím, že to bylo aplikováno večer tak asi nic, ale toto mne hodně zajímá :-). Právě vypuzení "všeho" živého z trávníku mne trochu vadí, nepotřebuji vyhánět žížaly a ostatní pro mne neškodné obyvatele naší zahrady. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Amazonka - (43) - 166.14 (?), 26.7.2016 20:49

Je pravda, že před postřikem jsem měla denně na trávníku hodně takových těch hromádek od dešťovek (žížal). Po postřiku hromádky na cca 4-5 týdnů zmizely a pak se postupně začaly znovu objevovat. Žížaly se pouze na čas přesunou hlouběji do zeminy, rozhodně je to nevyhubí. Navíc zcela jistě je Armorex k životnímu prostředí šetrnější, než všechny výše zmiňované chemické postřiky.

Také se po postřiku velice rychle tráva zregenerovala, krásně zazelenala,... no prostě já byla spokojená. Moje peněženka méně :).

Ještě takovou malou poznámku, Kornatka se velmi lehce roznáší (já si ji na zahradu zavlekla na tlapách svých psů po návštěvě silně zamořeného cvičiště). Takže po sekání trávy, vyhrabávání atd. je třeba opravdu důkladně umýt sekačku - abyste si spory plísně nezanášel na ošetřený pozemek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.64 (?), 28.5.2017 13:15

Tak já musím připojit svoji zkušenoust s kornatkou a postřiku Armorex. Po vyzkoušení Rovralu a Ortivy, kdy tráva byla na čas po pohnojení pěkná, jsem zkusila postřik Armorex, jelikož se kornatka vrátila. Postřik jsem provedla důkladně 2x, pohnojila a opět chvíli dobré. Po poradě s jednou profesionální trávníkářkou jsem trávě věnovala opravdu hodně času, pravidelně vertikutovala, vyhrabávala, na zimu nahnojila, často sekala, udělali jsme dokonce zavlažování a letos bujuji znovu. Teď se chystáme udělat aerifikaci, zjistili jsme, že se kornatka tvoří na slunných místech, kde se trávník hodně zaplsťuje, takže je to zřejmě způsobeno tím, že tráva je oslabená a hustá. Vertikutace buhužel nestačí. Kornatka je bohužel vleklý boj a je třeba trávě vytvořit dobré podmínky, aby byla silná a kornatce odolala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 30.5.2017 12:09

Ano, to co popisujete tak znám, je to boj :-). Kornatky je čím dá tím více, postřik byť sebelepší to nevyřeší. Se vším co jste napsala tak musím jen souhlasit, letos jsem začal zkoušet postižená místa posypat Biovinem a ošetřil železitým postřikem. Je to čistě můj vlastní nápad. Výsledek je zatím takový, že kornatka se nerozšiřuje, tráva uschla a po vyčesání poměrně rychle opět dané místo zarostlo. Celkově však zatím nemám větší problémy, tráník je celkem v dobré kondici. U kornatky je nejhořší i to, že se přenáší chůzí, sečením apod. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.115 (?), 2.1.2022 11:55

Na kornatku Ortivu, pouzivejte preventivne... postrik vydrzi tak 8 tydnu.Ke me se vraci 2x za rok, ale co jsem zacal preventivne, mam klid. Staci 2x za sezonu, tedy brezen-duben, a pak cerven cervenec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.159 (?), 3.9.2016 18:56
Aj mňa trápi kornatka. chcel by som vyskúšať ARMOREX. Hľadal som. v Googli nejahého prdajcu v SR resp CZ ale nikoho som nenašiel. Vie mi niekdo dať link na predajcu ARMOREX?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 4.9.2016 8:12

Armorex co vím tak v ČR prodává maloobchodně jen firma Swardman, anglicky-travnik.cz a ještě jeden prodejce z Brna. Na Slovensku asi nikdo. Armorex je výrobcem standartně dodávám ve velkém kanystrovém balení, tito prodejci jej pak provávají v neoriginálním menším balení.

Nicméně jen armorex to sám nevytrhne, nejdůležitejší prevencí je častá vertikutace (vyčesávání stařiny), vyrovnané hnojení dusíkem a optimální doba závlahy. Večerní zalévání to spíše zhoršuje. V počátcích jejího šíření na ni lze vyzrát vertikutací a hnojením s vyšší dávkou dusíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika