Užvýkané konečky trávy



- ()
0.0. 0:
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 211.30 (?), 15.7.2016 18:35, zobrazeno: 26428x

dobrý den. Poslední dvě sezony se mi stáva že i když mám nově nabroušený nuž tak sekačka spíšežvýká než seče a konečky pak uschnou. Trávník potom vypada bíle. Nevíte čím to může být?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.248 (?), 15.7.2016 21:54

Nestává se to, když sečete mokrou (vlhkou) trávu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 15.7.2016 22:23

Jak-čím, kdy a kolik hnojíš?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 16.7.2016 8:28

Dobrý den,

bílé uschlé konečky jsou většinou následek nekvalitního, nesprávného sečení a podsekávání (seče se větší část stébla než cca 1/3). Další faktor zde opět sehrává odpor nože, pokud neseče lehce tak opět nelze i s ostrým nožem dosáhnout kvalitního střihu, řezu. Bohužel technicky nelze rotační sekačkou dosáhnout opravdu čistého střihu, to je skoro nemožné, opravdu čistého střihu lze dosáhnou prakticky jen vřetenovkou (samozřejmě i nůžkami a třeba i lištovkou, ale to sem nepatří tím trávník sekat nebudete).

Co to způsobuje u Vás, když píšte že máte problémy hlavně po naostření nože je těžké takto bez znalosti dalších faktorů říci. Může to ovlivňovať četnost sečení, hustota trávníku, složení trávníku (travní druhy a výška seče),  doba kdy sečete - zda není trávník "polehlý". Zkuste se více rozepsat o tom jak často sečete, jakou výšku seče máte nastavenou, co tam máte za směs, jak to máte se závlahou atd. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.157 (?), 10.8.2016 3:53
Dobre rano. Tak jsem vcera koukal jeste na tu moji sekacku s zjistil jsem ze kdyz nastavim vysku podle navodu tak by to melo byt 34,5 mm ale ve skutecnosti kdyz to zmerim tak to je 25mm k nozi. Tak nevim jestli to neni moc nizke. Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 10.8.2016 14:28

Dobrý den,

docela zvláštní, jde o to co tam výrobce tedy meří, vždy by se to mělo udávat jako výška nože (vřetena) od podložky. Pokud jste to tak skutečně naměřil tak OK, ale hlava mne to moc nebere :-).. Bez toho aniž by to někdo viděl nelze říci, musíte to také cítit sám, co je pro Váš trávník v závislosti na zátěži, travním druhům a reálné frekveci kosení ideál. Mne se i výška 25 mm při rotační sekačce nejeví jako nereálná. Je to však již taková +- hranice. Klidně změřte reálnou průměrnou výšku porostu po seči, možná z toho usoudíme více. Většina běžných travních druhů s výškou seče kolem 25 mm nemá problém. Samozřejmě změnu výšky sečení je nutné začít posuzovat až po několikáté seči. Pro představu : výška kosení mezi 25 - 35 mm je standart např. pro sportovní fotbalové trávníky. Parkové, rekreační tak kolem 40 mm.  Pro parterové (okrasné) trávníky je to 20 mm, zde je již vhodná vřetenovka. Ideální je když má sekačka plynulé nastavení výšky kosení, to přednastavení většinou po 1 cm je vždy na nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.30 (?), 16.7.2016 17:28

děje se to at sekam kdykoliv. Pripojuji pár fotek. Mě přijde že to je tím jak je trávník hustej. Stím nožem jsem to myslel tak že i když ho nově nabrousím tak jse výsledek stejný. Nedavno jsem to zkoušel u souseda, ten má trávník cca 3měsíce a tam se nám to zdá v pohode. Takže to tou hustotou být může.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.30 (?), 16.7.2016 17:29

dalsí foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.190 (?), 16.7.2016 18:22

Jak to sekáte? S pojezdem, nebo bez?Nebo jste vyzkoušel obě varianty.Mate vertikutátor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.118 (?), 16.7.2016 18:28
Sekam s pojezdem. Vertikutator mam. Na jare jsem vertikutaci delal a bylo toho plna kara. Travnik stale houstne. U toho souseda jak jsem rikal je to ridsi a je to v pohode. Ted jsem na to koukal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika