Uschnutí travního semene



host - 211.24 (?) 
3.9.2013 13:03, zobrazeno: 5208x

Dobrý den. Před 5ti dny jsme zaseli nový trávník. Zde jsem se docetl že by semínko nemělo uschnout. Jak tydy správně zalévat při těchto podzimních podmínkách? Jak dlouho to semínko vydrži vlhké? Stačí když budu zalévat jednou za 24hod? Děkuji za rady a tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 3.9.2013 13:53

Půda musí být stále vlhká, zalévat by se mělo, kdykoliv se začnou objevovat suché skvrny. Vše záleží na počasí. Při slunečném a teplém počasí aby si člověk vzal dovolenou a strávil ji s hadicí v ruce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.24 (?), 3.9.2013 20:05

No právě. Takže to semínko žádnou vlhkost neudrží?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 3.9.2013 20:50

Bohužel skoro ne. Rovnoměrná vlhkost v prvních týdnech se odrazí na kvalitě trávníku. Ne, že by bez zalévání nepřežilo nic, ale vzniknou holá místa a drnovitý trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 3.9.2013 21:56

No, už jsem mockrát vyséval trávník a musím říct, že jsme ho nikdy nezalévali. Vždycky jsme počkali na vhodnou předpověď počasí. No a pokud semínka rozhazovala moje Beruška, tak ani nevznikla holá místa ani nebyl drnovitý, přetože semínka určitě několikrát oschla. No a ještě musím podotknout, že pokud jsem semínka rozhazoval já, tak holá místa vznikla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 3.9.2013 23:05

Záleží taky na typu půdy. S písčitou je větší problém. Pamatuji si, že jsem také před několika lety čekal na vhodnou předpověď, a když jsem pak podle ní v září zasel, nastala vlna veder.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.24 (?), 7.9.2013 11:38

Tak po týdnu už jsou vidět klíčky cca 1cm. Když už jsou klíčky vidět tak ty si nějakou vlhkost udrží?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 7.9.2013 16:55

Málo. Ale když to vydržíte udržovat vlhké ještě dnes a zítra, tak od pondělka má být už poměrně deštivo. V kombinaci s ranními rosami už byste měli mít po práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 7.9.2013 16:59

Klíčky 1 cm... tak to je ta chvíle, kdy by to nemělo zaschnout.  Když ještě klíčky nevylezou, tak zaschnutí tolik nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika