Uprava terennu a vyber trvaniho semene



host - 130.11 (?)
30.7.2014 14:52

No jo, ale ja nemam cas tohle vsechno delat, Prijde mne, ze to je sice reseni, ale jen z nouze. Stejne se to neve nasazenemu travniku nevyrovna. Mam rider z mountfieldu a skacu na tom jak na trampoline. Navic ten plevel po poseceni za tyden vyroste i o 10cm coz je na hrane sekatelnosti, takze by mne to stejne nic nevyresilo. Jen me zajima ten postup totalni likvidace. Strikat nebo nestrikat, na podrzim zaorat, nechat pres zimu ulezet a hrabat do toho az na jare atd. tenhle postup bych potreboval vedet.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 130.11 (?), 30.7.2014 12:44, zobrazeno: 5980x

Dobry den,

obracim se na vas ohledne vyberu travni smesi na chatu. Budu zatravnovat cca 800m2 novou travou, ale nevim jaka smes je vhodna na chatu. Muj pozadavek je, aby rostal co nejpomaleji, protoze sekat budu cca 1x za 3 tydny. Mam maly traktorek - rider, kterym plochu obhospodaruji.

Poradite mne prosim, ktera smes by nejvice odpovidala mym pozadavkum?

Dale jeste dotaz ohledne upravy stavajici stare travy. Je to nekolik let neudrzovana plocha, kde roste trava vsech kategorii. Jak tuhle plochu nejlepe zrekultivovat? Nejdrive posekat, postrikat herbicidem, na podzim poorat a na jara zasadit novou travu. Nebo travu nesekat a postrikat herbicidem ihned. Nebo rovnou zaorat?

Prosim o vase rady

Predem dekuji za odpoved.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 30.7.2014 12:50

Já bych zkusil nejdříve jen sekat.  Jestli chcete novou trávu sít až na jaře, tak zkuste letos to co tři týdny posekat a možná pak zjistíte, že už s tím nebude třeba dělat nic jiného.

A jestli chcete aby to rostlo co nejpomaleji, tak nehnojte a nezalévejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 30.7.2014 13:02

Zdravím, já jse se tímto problémem zabýval již několikrát a moje zkušenost je smutná. Pokud v blízkém okolí je nesečená tráva plná pampelišek a jiných plevelů, za 3 roky nebude po původní trávě, ať je jakákoliv, ani stopy.Pokud bude rok suchý, zůstanou jen ty odolné plevele a pokud bude vlhký, tak vyroste vše ostatní a ten krásný trávník to zase udusí. Třicet let se snažím mít pěkný trávním a ten mi vydrží jen ty tři až čtyři roky. A to jsem tam denně a docela pravidelně seču - typy trávníků různé, výsledek nedobrý . 
typ

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.11 (?), 30.7.2014 13:08

To opravu neni dobre, prvni vyse popsany zpusob neni mozne dodrzet. Je to chata, kde nejsem tak casto a abcyh to to uvedl na pravou miru je to jen plevel zadna trava. Kolem chaty je to fajn, ale za ni je pul metru vysoka plevel o kterou se nikdo nestaral. Driv tu pudu jen nekdo zoral, ale uz nezarovnal. Hrbate pro sekacku velmi zle. Takze nejaka rada po tomhle malem upresneni? Ja nepotrebuju anglicky travnik, je to chata, ale aby tam nerostl neposekatelny pulmetrovy plevel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 30.7.2014 13:34

Nevím nakolik je to hrbaté, ale mnoho srovná prostá vertikutace provedená opakovaně a křížem. Vyřezaný materiál napadá do prohlubní a pokud se nevysbírá foukačem/ sekačkou s košem, tak je z části vyplní. Do prohlubní můžete materiál nahnat intenzivněji i smykem - fošnou tahanou na dvou lankách za vertikutátorem. V prohlubních se to pak zafixuje opakovanou zálivkou.

Po vertikutaci dosívejte luční směsí, ta je určena pro extenzívní trávníky sekané maximálně ob týden a minimálně 3× ročně (2×seno a 1× otava).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.11 (?), 30.7.2014 14:52

No jo, ale ja nemam cas tohle vsechno delat, Prijde mne, ze to je sice reseni, ale jen z nouze. Stejne se to neve nasazenemu travniku nevyrovna. Mam rider z mountfieldu a skacu na tom jak na trampoline. Navic ten plevel po poseceni za tyden vyroste i o 10cm coz je na hrane sekatelnosti, takze by mne to stejne nic nevyresilo. Jen me zajima ten postup totalni likvidace. Strikat nebo nestrikat, na podrzim zaorat, nechat pres zimu ulezet a hrabat do toho az na jare atd. tenhle postup bych potreboval vedet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 30.7.2014 19:43

V techto vedrech stačí zalít dostatkem vody a natáhnout černou folii a porost pod ní se zapaří avypálí. Po dvou dnech pod folií tuto posunete na nový pás. Zbytek zaoráte a když na zoraném černém úhoru začne něco růst, tak to stříknete totálním. Černý úhor udržíte do jara a pak nasejete nový trávník.

Pokud jste ale na svahu a hrozilo by odplavení ornice, je potřeba postupovat jinak...

Napište co máte všechno za stroje a jak velký kus louky/trávníku to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.11 (?), 31.7.2014 10:16

Je to cca 1000m2, mam jen krovinak, sekacku, motorvku a postrikovac herbicidu. Myslel jsem, ze to striknu herbicidem, zavolam si nekoho kdo mi to poora a na jare pudu striknu znovu, rozmelnim a zasadim travnik. Myslim, ze je to v pohode reseni nebo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 31.7.2014 22:57

Pokud chcete nasadit orbu, tak se poraďte s tím, kdo to bude dělat jestli má brány smyk aj. aby Vám to i nahrubo srovnal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.11 (?), 1.8.2014 10:42

ok diky za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika