Trávnik žltne



host - 250.147 (?) 
2.8.2014 15:17, zobrazeno: 5529x

Zdravím, máme novozaložený trávnik a po 2 mesiacoch začal ako keby žltúť. Netuším čo sa s ním deje navyše je aj dosť riedky. Prosím o rady.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 106.125 (?), 2.8.2014 16:10

Mě to tedy laicky přijde, že by to to chtělo vertikutaci, vyčesat, prohnojit, popř. zasít trávu a zalít. Ale jsem laik, tak uvidíme, co odborníci laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.125 (?), 2.8.2014 16:25

Ale ještě bych dodal, nevím, jestli se mi to zdá, nebo ne, ale není ten trávník samý kámen? Z jedné fotky mi to tak připadá, to by vertikutátor asi neskousl indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.147 (?), 2.8.2014 17:41

zopár kamienkov tam je nie su to žiadne skaly cheeky použite tento link fotky zvačšíte kliknutím na ne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.143 (?), 4.8.2014 13:15

Dobrý den,

takto se to jeví jako špatně založený trávník - půda, tupá sekačka, osivo s velkým podílem jílku tedy trsnatá - řídká tráva. Odumřelou trávu vyčesat, nebo projet vertikutátorem- prokypřit povrch, dosít vhodným osivem a lehce pocuktovat travním substrátem, zalévat ale nepřelévat. Trávník by měl být provlhčený do cca 15 cm. Pokud však máte špatnou těžkou jílovitou půdu tak se problémů nezbavíte a asi nikdy nebudete mít opravdu pěkný trávník.  Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika