Tráva a neřád



Stránky: 1,  2   
host - 225.100 (?) 
7.10.2011 9:35, zobrazeno: 7767x

Dobrý den, zasil jsem před 3- týdny trávník, říkal jsem si, je podzim, bude pršet a travička poroste, ale ouha, do dneška ani kapka, tak sem kropil a kropil, tráva po týdnu začla vylízat a leze pořád, ale pomalinku. Ted mi ovšem začiná hodně rašit raps (nevím jak se to jmenuje, ale zemědělci to na podzim sejou na pole a pak to zaryjou (takové tuším černé kuličky). zemina byla řádně asi dvakrát postříkana proti plevelu, ale jsme kousek od pole, kde je to již zasazeno, tak jestli se to dostalo od tama... Mám to něčím nyní postříkat, nebo počkat až to vyroste a sečením se to zničí??? Mám akorat strach aby to nezahlušilo trávu...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.186 (?), 7.10.2011 12:27

Na zelené hnojení se používají jednoleté rostliny, takže přes zimu by to nemělo přežít (pokud to je ono).         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.63 (?), 7.10.2011 16:58

každopádn do takto čerstvého trávníku žádnou chemii necpěte, pokud vám to vyroste a zahoustne, ještě do konce roku posekejte, ale nechte být, selektivní herbcid na plevel bych použil až na jaře a to až po velkých jarních deštích a teple, až vzejdou další plevelná semena uchované i hlouběji v zemině. Jo a zemina se nestříká, herbicid se aplikuje na zelenou rostlinu a to když je co největší, aby toho jak se říká co nejvíce vstřebala:). nespěchejte a nechtějte mít anglický trávník hned, všechno chce svůj čas. Na jaře pěkně posekat, pohnojit, dodat vláhu, pak postříkat a uvidíte, ono to půjde:). Pokud budete už hustý trávník sekat co nejníže, možná ani herbicid nebude potřeba, on se plevel vyseká a tráva ho zadusí, chemii opravdu až v posledním případě, jsou to jedy a lijete si je do vlastníé země, pak tam chodíte, děti si hrajím psi kočky běhají apod... není to nic dobrého, pak to jde do spodních vod, lepší je mechanická cesta... tedy ekologičtější...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.3 (?), 7.10.2011 18:49

Diky Vam obema, hebricid jsem pouzil v cervenci a pak znovu v srpnu, jak byl plevel vylezenej. Primo anglii nepotrebuji, staci me celkem slusny zeleny travnik :-) Po tom roce hliny, kdy se tam nedalo vlist, kdyz jen zaprselo, tak je ta zelena travicka uplny balzam...

Mel bych jeste jeden dotaz: nevim jak travnik jeste povyroste, ale chtel bych ho minimalně dvakrat posekat jeste, ale co kdyz nestihne poradne vylezt, muzu ho po nechat treba 5cm vysoky na zimu, nebo radeji posekat niz, ikdyz nebude poradne zakorenenej?

PS: omluva za pravopis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 7.10.2011 20:24

Nejsem sice "trávníkář", ale vždycky před zimou se trávník nechává vyšší, takže podle mne 5cm v pohodě...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.34 (?), 3.11.2011 12:58
Dobrý den, měl bych též prosbu... v půlce září jsem zasel trávník, poctivě a vydatně jsem zaléval. Nyní je trávník již solidně vzrostlý. Mám ale dva dotazy: 1) trávu jsem ještě nesekal a nyní má kolem 8cm. Bylo by dobré ji ještě nyní posekat? Nebo už raději ne? Kolegovi o pár příspěvků nademnou jste psali že je lepší nechat delší. Ale když bych ji sekl jen na těch cca 5cm, stalo by se sní něco v tomto pokročilém čase? 2) v trávníku VIZ. foto se mi začínají objevovat žluté fleky. Má cenu takto mladý trávník a ještě k tomu až nyní v listopadu hnojit (pokud tedy jsou tyto fleky z nedostatku hnojiva)? Nebo ho mám nechat být do jara?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sis - (7) - 240.3 (?), 2.4.2012 19:28

Dobrý den, po cca pul roce mam opět dotaz, tráva moc od zaři nevyrostla, ma nyni cca 3cm a není ještě stale pořadně hustá. Mám ji jiý nyní prohrabat a dosit, nebo ještě počkat a ona se zahustí sama a dosiju později (mam strach kdybych ted hrabal, tak ji vytrhnu)? Navíc mě tam kvete hezka rostlinka :-(Nevím co je to, ale ma už tak 8cm a jejich tam celkem dost. Mam to vytrhnout, nebo se sekaním sama zničí?

Díky 

neřád
neřád
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 232.25 (?), 2.4.2012 21:56

Vypadá to na penízek rolní. Jednoletý plevel. Sekáním a houstnutím trávníku se zničí.

A s trávou dočkejte času... Nehrabal bych, ale přihnojil bych ji trávníkovým hnojivem s vyšším obsahem dusíku.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.208 (?), 3.4.2012 22:29
Sis: Koukám, že nejsem jediná, komu život/trávu ztrpčuje penízek (že, pane Josefe). Asi se mu letos daří nebo vám dovezli stejný substrát, jako nám. Trávu máme taky tak 3 cm a v ní spousty kvetoucí penízků. Z mé zkušenosti- vytrhala jsem už tisíce rostlinek a efekt NULA. Takže na radu pana Josefa budu sekat. Taky jsem poridila Starane, objednala hnojivo a dnes dovezli fůru křemičitého písku. Můj plán je Starane na nejhorší místa, pohnojit, popískovat, dosít a v červnu/červenci nějaký selektivní herbicid na celou plochu. Ale jsem začatečník, tak třeba nám oběma poradí někdo zkušenější. Jen by mě zajímalo, jestli se ten penizek opradu nesemení, dokud nemá viditelné "penízky", protože já mam obavu, že ano... Daniela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 41.154 (?), 4.4.2012 5:50

Z čeho by se semenil, když nemá ještě plody (penízky)? Ale všechna semínka v půdě neklíčí ve stejnou dobu, některá "odpočívají" déle, jsou třeba ve větší hloubce apod. Takže vzcházejí postupně, třeba ještě i v následujících letech (ale nejspíše čín později, tím méně).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika