Suchý flek



host - 211.30 (?) 
10.9.2014 20:22, zobrazeno: 3264x

Dobrý den. Občas se mi v trávníku udělaj tyto suché flíčky. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
MHa - (5) - 139.62 (?), 22.9.2014 8:17
Dobrý den. Fleky mohou vznikat pokud máte doma nějakého domácího mazlíčka. Když se dívám na foto, tak by trávníku prospěla vertikutace a důkladné vyčesání celého trávníku. Stará zahnívající tráva růstu neprospívá. Ke kořenům nejde vzduch, živiny a drží se tam vlhkost, která podporuje hnilobu a plíseň. Pokud provedete vyčesávání a vertikutaci tak se trávník krásně obnoví. Důležité je taky pravidelné hnojení. MHa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 22.9.2014 10:21

Dobrý den,

vidím, že se Váš dotaz opakuje a stále asi hledáte příčinu v nějaké nemoci či konkrétní plísni. Dle mne je toto jen tím, že v trávníku je moc stařiny, živyny a vzduch se nedostávají ke kořenům a trávník takto chřadne. Je to začarovaný kruh.  Minule jsem Vám radil jak na to aby se toto nevyskytovalo. Pečujte o trávník, sekejte častěji vzpomínám si, že jste psal něco o 3 týdnech, vyčesávejte a provádějte vertikutaci a poté pohnojte pak uvidíte tu změnu. Nyní je ideální čas na vertikutaci, posekat na cca 3 cm, vertikutovat, vyčesat a pohnojit a případně i dosít. Za 14 dní bude trávník opět hezky zelený. Čím více tam bude stařiny a např. bude se sekat v delším čase tím více se Vám bude ve spodní čísti drnu tvořit hnědá vrstva. Tráva potřebuje vzduch, světlo, vodu a živiny.  Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika