Setí trávníku na zanedbaném pozemku



host - 97.10 (?) 
21.8.2010 16:37, zobrazeno: 21655x

Dobrý den, mám pozemek 3000m2, který jsem na podzim 2009 nechala poorat a následně na jaře připravit kultivátorem pro setí trávníku. Podařilo se nám jen vysadit ovocné stromy a k založení trávníku nedošlo. Následně jsme postříkali randapem vzcházející plevele, ale postřik bohužel nezabral. Teď je pozemek ve fázi vzrostlých lebed a pcháčů. Znovu ho stříkáme randapem, za cca 5 dnů by to měla zabrat, asi, tak pak posekat a znovu nějak připravit na setí? Je takový postup správný? Na jaře jsem plánovala ručně vysbírat kameny, zavézt pískem a pak mě dodržení všeho převálcovalo, protože jsem to na té ploše nemohla zvládnout. Jak to co nejefektivněji provést a dokdy se dá trávník vysévat, aby vzešel a přezimoval v pořádku? Kvůli stromům už bude problém připravit celou plochu traktorem. Díky za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 235.249 (?), 21.8.2010 18:49

Musíte tam vysít trávu! Postřikem zničíte jen momentálně rostoucí rostliny, neznamená to, že tam už nikdy žádný plevel neporoste. To je jen chemikálie, ne nějaké čáry máry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.10 (?), 22.8.2010 10:24

Rozumím tomu, že musím vyset trávu. Ale asi ne mezi tu lebedu.Jde mi o to, jakým způsobem postupovat, když jsme to nezvládli na jaře a dokdy se může set, aby měl trávník šanci na kvalitní přezimování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.249 (?), 22.8.2010 15:40

Hlavně jí vysejte. Lebeda vám tam roste, protože tam nic jiného nemáte. Pokud nevysejete trávu, vyroste vám tam pokaždé znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.11 (?), 2.9.2010 22:26

Dovolim si nesouhlasit - ja vysela travu a vyrostla lebeda. Porad rostla a rostla, a trava zadna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 22.8.2010 15:56

Ten plevel musíte napřed zničit. Píšete, že jste stříkali roundupem, ale ten než zabere, trvá to tak dva až tři týdny. Roundup se musí přes nadzemní části rostliny dostat ke kořenům. Pět dní je málo, přečtěte si návod. Pak bych ty zbytky, které už budou neživé, vyrvala a zasela trávu.Tak v druhé polovině září. Tedy pokud nechcete nějaký noblesní trávník, to by bylo složitější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.218 (?), 22.8.2010 15:49

Pokud necháte neudržovanou plochu, zaroste agresivními rostlinami.Jestliže ji budete sekat a sušit, pokvetou tam ruzné luční květiny a trávy.Pakliže ji budete mulčovat bude to jen zelená plocha.Nemusela jste stříkat drahým Roundupem.Stačilo ji prostě posekat a už ji nenechat přerůst.Postupně by se normálně zatravnila.Záleží co tam chcete.Jestli louku nebo "angličák".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.183 (?), 22.8.2010 18:00

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že pokud se louka dvakrát či třikrát ročně poseká, tak plevel velmi rychle zmizí a je nahrazen lučními travinami. Bohužel to platí i naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.2 (?), 29.9.2012 12:16

Dobrý den, nemám tak veliký pozemek, jsem zhruba na polovině, ale... koupila jsem se Rondup 360 SL, je to koncentrát, ředí se 0,2dc do 10 l... pro mě nejlevnější varianta...1l stojí kolem 300,-Kč, poprvé mi ho přivezl známý z Polska a nyní jsem ho koupila pře net, postříkám a cca za 20 dní jsme celý pozemek zrotavátorovali... uhrabali a zaseli, záleží hodně i na trávě, kupovala jsem agro..na zahradu 800,-na 200 m2,seji tedy po kouskách, dnes jsme zkypřili další část, ale setí nechám už na jaro, po 2 sekáních jsem stříkala trávník proti dvouděložným plevelům, není to tip top... ale taková plocha se nedá udržet..spoustu peněz a práce..hodně úspěchů..Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.196 (?), 9.10.2012 7:32

Naprosto souhlasím. Příbuzní mají chalupu, u které je velký pozemek. Část osázeli stromy a oseli trávou / hřišťovou, neroste tolik jako luční a j. /. Zbytek zdivočel, při každé návštěvě jsem trhala, vykopávala atd. Výsledek? Kde se vzal, tu se vzal plevel tam byl pořád. Pak jsme ho několikrát pokosili až u země, hlídali jsme přesně čas, kdy vyroste cca 10 cm. Asi se vysílil a růst přestal. Pozemek nechali uvláčet, postříkali Dominátorem a na jaře zaseli trávu - zase hřišťovou. Paráda. Sice se sem tam ještě něco objeví, ale to se dá v pohodě vykopat.  Dana 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika