Sedmikráska, mech a jílovitá zem



Stránky: 1,  2   
Uju - (29) - 63.2 (?) 
10.1.2013 12:25, zobrazeno: 13421x

Ahoj lidičky.

Chci se optat na pár věcí ohledně trávníku u domu.

1. Všude roste sedmikráska a to v takovém množství, že je uprostřed plochy jen cca 2m flek kde není jedinná travička ale sedmikrásky. čím je postříkat??? Jsou dvouděložné? Mohu hned po postřiku zadet travu???

2. Mech:-(Pod stromy a keři je ho opravdu spousta. Koukala jsem, že existuje nějaký přípravek. Kdy je nejlepší s hubením mechu začít? A ještě jednou k mechu. Máme jílovitou zem a předzahrádka tam je zem vesměs pořád vlhká a taková těžká :-(Neroste tam tráva jen takový hrozně nizoušký mešík(snad 1mm) Jak zaset trávu tam??? Stačí semínka jen poházet? Nebo se musí ta půda nejdříve prokypřit nebo nějak upravit???

Předem děkuju.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.7 (?), 10.1.2013 13:00

Mne sa tiez derie mach do travy na niektorych miestach, v tieni, kde je vlhko. Mam pravidelne koseny travnik a pekny husty. Ale musim priznat, ze proti machu nebojujem. Je krajsi ako travnik a som rad, ze tam je. Ani kosit ho netreba. Keby som mohol mat celu plochu z machu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 10.1.2013 13:12

Mám na mech stejný názor, jako host 4.7., ale chápu, že se někomu nelíbí a že chce hustý koberec trávy.
   Bohužel nestačí stříkat, hubit mech a dosévat trávu. Půdu, kde chceme, aby byla pěkná hustá tráva je třeba kypřit,  hnojit, provzdušnit a taky prosvětlit. Je to nekončící boj a nemůžeme-li zaručit dostatek vzduchu a světla, ne vždy úspěšný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.130 (?), 10.1.2013 19:09

Dobrý večer. Pane Vy jste můj člověk! Uvedl jste, že mech je krásnější než tráva. A jsme u toho. Někteří mají ty nejlepší podmínky pro pěstování mechů a nevyužívají je - škoda. Místo toho se snaží vším možným o zvrácení příhodných, přírodních podmínek pro pěstovní mechů za nemalých finančních a pracovních nákladů s nejistým výsledkem. Kladu si otázku proč? Mechy jsou krásné nenáročné, nepustí plevel, stačí je nechat na pokoji a v létě občas zalít.  Mechové porosty jsou opravdu bezúdržbové. Pěstuji mechy asi na 30m2 a v letošním roce budu mechové plochy ještě rozšiřovat.   Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 10.1.2013 19:10

Mechy


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.130 (?), 10.1.2013 19:14

Ještě jedna fotka mechů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.130 (?), 10.1.2013 19:18

Poslední fotka mechů. Mechy mají jednu úžasnou vlastnost a to, že jsou nejkrásnější v období kdy příroda nemá listí. Zdeněk  


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.7 (?), 11.1.2013 9:09

No to je nadhera. Ak by sa mi toto dralo do travy, tak najdem hrebicid co mi potlaci travu. :-) Nie je to zial take jednoduche. Prosim, napiste, ako sa Vam toto podarilo. Da sa to aj v pripade, ze podmienky nie su celkom vhodne? Povedzme polotien, ci na slnku? Cital som, ze kockolit s raselinou dokazu vytvorit tie spravne podmienky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.130 (?), 11.1.2013 20:37

Dobrý večer. Celou problematiku pěstování mechových porostů jsem blíže rozvedl v časopisu Recepty pima nápadů   číslo 1-2/2013 včetně fotek. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 10.1.2013 13:48

Sedmikráska je rostlinou chudých půd. Začněte trávník hnojit dusíkatými hnojivy a zkuste jej sekat na vyšší střih než dosud. Traviny postupně sedmikrásku vytlačí. V místech, kde je sedmikráska silně dominující bude asi efektivnější použít selektivní herbicid a na holá místa pak dosít travní semeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika