Rozstrapkaná tráva pri kosení



František - (26) - 218.135 (?) 
20.6.2016 9:22, zobrazeno: 6826x

Pri kosení benzínovou rotačnou kosačkou som si všimol že konce trávy mám "rozstrapkané". Myslím si že nôž je dobre nabrúsený. A ani rýchlosť som asi nemal príliš veľkú. Čím to bude?
Dík za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 240.228 (?), 20.6.2016 11:03

Je to špatně nabrousený nůž a rychlost má být velká(tedy nožů) Špatně to seká i při mokré trávě(rose)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.186 (?), 3.5.2017 12:29
Zdravim. Mam stejny problem. Nuz jsem pred sečí nabrousil a stejne to je roztrepene. Ale je to jen nekde. Prijde mi ze to je jen tam kde je trava hodne husta. Je pravda ze bylo mokreji. Jeste me napadlo jestli jsem tam ten nuz nedal obracene ale to by asi ani neslo ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.3 (?), 3.5.2017 13:15

zdravim me se to taky stalo mel jsem obraceny nuz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.186 (?), 3.5.2017 17:03
No musim se podivat jestli jsem ho fakt neotocil. Ale ted me napada jestli to nemuze byt tom ze ta sekacka ma mulcovaci nuz. Diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 20.6.2016 11:20

Dobrý den,

v prvé řadě hlavní problém je rotační sekačka jako taková. Stéblo je místo ustřižení useknuté a proto ty otřepky, které poté bělají a zasychají. Kvalitu nejvíce ovlivní opravdu ostrost, rychlost a odpor nože. Sekačna musí mít sílu a sekat lehce. Vliv má i to jak moc podeskáváte či jaké druhy trav tam máte. Moje doporučení je sekat častěji, nepodsekávat, mít vždy ostrý nůž, nesekat mokrou trávu.

Jinak nejlepší kvalitu střihu dosáhnete pouze vřetenovkou. Třeba můj otec brousí u rotační sekačky nože ob dvě sečení a seče často. Kvalitu sečení má téměř srovnatelnou s mojí vřetenovkou.  Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.213 (?), 20.6.2016 12:07

Nejlepší kvalitu střihu má lišta nebo kosa.Právě to roztřepení způsobí že tráva neroste tak rychle jako po kose.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.210 (?), 20.6.2016 13:50

Suhlasim s Martinom. Aj rotacna dokaze kvalitne pracovat. Ja som lenivy menit casto noze a preto pred kosenim trosku prejdem ostrie s hranou pilnika. Je ako britva. Noze su makky material tak to ide. Strata casu asi 1 min. vretenovka vyuziva strih, ale udrzba uz nie je taka jednoducha. Mozno preto sa neujala v nasich koncinach. Kamienok konarik dokazu listu rozladit, poskodit. Zasada pri koseni rotackou: ostre noze, kosit casto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.40 (?), 3.5.2017 22:18

toto je caste pri pouziti rotacnich sekacek da se to zlepsit dobre nabrousenym nozem co nejvetsi rychlosi otacek a castejsim sekanim nektere druhy trav jsou k tomu nachylnejsi kdyz jsem si kdysi za davnych casu vyrabel sekacky po domacku tak jsem geometrii noze udelal ve tvaru S a tam jsem roztrepeni vubec neznal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.174 (?), 3.5.2017 23:08

toto je zaujimave, moj dedo aj svokor kosili kosou, ale nikdy nemali podobne problemy... roztrapkana trava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika