Řídký trávník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 1.14 (?) 
25.9.2015 16:47
Dobry den, pisku prave bylo 70%. pod touhle pisecnou vrstvou je 20-30cm zeminy, a pod ni uz hodne neudrzovana stara zemina pod kterou uz je prave totalne nepropustny jil... Znacku osiva zjistim, objednaval jsem tusim na greenkeeper.cz, hnojil.jsem.jen.jednou a nejakym ""startovacim""hnojivem z Mountfieldu... :/ Co.se tyka hnojiv, tak tam.jsem uplne nepoliben... Sekacku mam Atco Club B20, starousek, ale nabrousen a serizen za tezky prachy v Ittecu, tak tam.snad problem nebude... Omlouvam se za diakritiku atd, pisu z hroznyho telefonu... :) Zkusim poslat fotku, z telefonu mi ale nejdou vlozit, protze nejsou v Jpeg
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 17.210 (?), 25.9.2015 16:57

piesok je pre travnik super vec, ale ked je sucho musite stale zavlazovat. Piesok je ako drenaz. Voda mizne. Na zahori je profi firma co pestuje koberce a obchoduje aj na sportoviska. Idealna pieskova zemina, ale musia polievat stale ked je velke teplo a sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 25.9.2015 18:17

Dobrý den,

omlouvám se, ta procenta jsem nepochopil, v tomto případě, pokud je vrchní vrstva 20 cm takto hodně písčitá tak nemá smysl v tuto dobu aerifikovat, ale jenom zalévat :-). Vysvětlení velké části Vašeho problému je tedy docela jednoduché, trávníku a osivu chyběla a asi chybí voda. Také hnojiva se tam drží méně (mountfield apod opravdu neprodávají ta správná hnojiva), proto jsou lepší ta dlouhodobá co se uvolňujií postupně. Zatím to funguje tak, že vrchní vrstvou Vám poměrně rychle proteče voda, jelikož se nemá na co moc vázat. Právě z tohoto důvodu se používá do vrchního substrátu spec. rašelina a kompost,  rašelina váže vodu a kompost dodá humus. Obyčejná ornice v malém množství moc vody nenaváže. Spodní vrstva má pak být také realitvně propustná, což u Vás sice asi úplně nebude, ale asi to nechte již být. Pokud máte težký jíl až v hloubce cca 50 cm tak bych to v domácích podmínkách neřešil. Hnojivo, je dobré začít buď s golfovými profi hnojivy co najdete např. na stránkách agroprofi.cz. nebo s organickými Pure hnojivy co používám já, prodává je např. uznávaný trávníkář Tomáš Šena (swardman.com) nebo anglickytravnik.cz. Výhodou hnojiv Pure je to, že jsou více organická, tedy obohacují půdu i o důležité mikroorganismy.

Proveďte tedy dosetí a zalévejte. Opravdu musíte zalévat v tomto případě hodně často. Hnojte pravidelně, sekejte nyní na vyšší výšku a jakmile bude trváník zapojen (asi až během jara) tak bych zkoušel sekat na výšku kolem 1 cm. Méně než cca 8 mm nemá smysl. Jakmile trávník zakoření více do hloubky tak bude zálivka o něco jednoduší. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.14 (?), 25.9.2015 19:51
Perfektni, diky moc za uzitecne rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika