Po jaké době dochází ke klíčení travního semene?



host - 165.5 (?) 
30.3.2007 9:26, zobrazeno: 24656x
Dobrý den, před dvěma týdny jsem vysel trávník, příroda se postarala o zálivku, ale doposud semeno nezačalo klíčit. Po jaké době dochází ke klíčení?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 30.3.2007 9:28
Nelze říci přesně. Záleží na druhu trávy, vlhkosti a teplotě. Buďte bez obav, vyklíčí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.104 (?), 21.4.2007 17:31
Prosím o radu.Zahr.firma nám "založila" trávník,postup byl takový,že na navezenou ornici naseli semena a poté uválcovali,ani písek ani hnojivo nepřidávali,to prý až později,Momentálně je povrch jak krunýř.Místy,hlavně tam,kde to nebylo tak hodně uválcováné,tam už roste docela pěkný trávník,ale jsou to jen malé úseky.Zaléváme vydatně každý den,ale kromě těch malých fleků,je to jak na Sahaře.Už je to skoro 3 týdny.Mysleli jsme,že to poroste aspoň trochu souměrně.Poradí někdo co s tím.Poroste někdy vůbec něco,kromě plevele, na tak důkladně uválcované hlíně nebo to máme nechat udělat znovu...díky za rady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174), 21.4.2007 18:15
Travní semeno obecně klíčí 10-30 dní, když je teplo a zem je stále vlhká tak třeba už za 7 dní, ale když někdy zapomenete zalít a zaschne, tak třeba až za těch 30 dní...
Dále hodně záleží na teplotě, před 14 dny jsem sel necelých 1000m2 nyní v těchto teplotách (polabí Neratovice)  už má asi 7 cm a je krásně zelený, až na některé flíčky a ty mohly vzniknotu, například: špatným rozhodzem semene, hlubším zasekáním, malým uválcováním (trávník není dokonale rovný, protože zemina a pozemek to dost neumožnovaly, tak se válec místy nedotýkal země) tyto flíčky se ještě musí dosýt, později, až bude vidět, že zkutečně nevzejdou. ještě počkám, část z fleků ještě zaroste. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 23.138 (?), 23.4.2008 15:32

dobry den, pokousime se zalozit travnik, cca 500m2, loni v cervnu jsme nemeli zadny problem (mensi kousek), ale letos to vypada beznadejne uz pred mesicem jsme zaseli cast travniku uvalcovali a snazili zavlazovat, ale vitr a slunicko bylo take vytrvale, pak prisli mraziky, a nyni uz tak tyden se zdaji idealni podminky vlhko a relativne teplo, ale travnik vystrcil jen na nekterych mistech cca 4cm vlasecky a to dokonce vic tam kde jsme sadili az pred 14-ti dny, ale na vetsine plochy vubec nic, mame jeste cekat, nebo to zkusit znovu? muzete nekdo poradit a posoudit letosni podminky? jsme sice u brna, ale na vetrnem a slunnem kopci cca 500m nad morem, semeno je hristni smes z jednoho pytle, diky marketa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.239 (?), 17.9.2012 16:30

Dobrý den,

Já sel letos koncem srpna, parková směs vážená bez,,etikety" půdu jsem jen zryl a uhrabal, poté rozhodil semena snaha byla rovnoměrně po celé ploše cca- 20m2 vím není to moc.Asi za 5 dní už lezly první,,vlásky". Půdu jsem neválcoval jen ušlapal před osevem a semena uhrabal hraběmi, některá poschla napovrchu, ale trávník je krásný hustý stejnoměrný, sel jsem asi více hustě. Jsem amatér, nikdy jsem nesel trávník. Možná v tom někdy až moc hledáme složité. Po zasetí jsem zaléval cca jednou deně v podvečer. Je to v začátku zatím nemám více co dodat. Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.M. - (5) - 149.89 (?), 20.9.2012 18:29

Připojuji reakci na osev nové trávy po staré asi dvacetileté. Vše jsme zkultivovali nejprve ručně i rotavátorkem, ale byla to dřina. Poté jsme hráběmi načechrali, vyrovnali, zasypali trochou písku a uválcovali. Osivo jsem osévala ručně, ale opravdu poctivě asi 2,5 kg na 100m2 hřištní rožnovská směsi. Seli jsme to v červenci, což se nemá, ale museli jsme to udělat. Zálivka 3x denně a osivo klíčilo již za 5 dnů. Dnes je tráva asi 200m2 opravdu překrásná, asi před 9 dny jsem ji postříkala látkou STARANE 250EC 20ml/5ltr vody a vše co v něm bylo dvouděložné, tam není. Bylo toho málo, ale stojí to za to. Od začátku září je zálivka jen 1x. když řádně prší, tak 2 dny nezalévám. Po 10cm vrzůstu jsem začala co 3 dny sekat a hned zálivka a znovu a znovu 1000 ltr. denně, dnes asi po 9 sekání, tráva hustá, myslím, že super. Někdo doporučuje po prvním sekání ještě znovu poválcovat, neměla jsem již válec k dispozici. Nepotřebuji ani vozík, nejde o 500m2. Hnojivo budu dávat velmi opatrně - podzimní a teprve příští rok začnu na jaře mírně s hnojením, vertikutaci uvidím, ale snad až na podzim kvůli vyhrabání nepořádku. Čeká mě dalších 400m2.   Že bych se těšila to ne, ale 23 let stará tráva je hrůza.

zahradník amatér 30 let práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika