Plíseň sněžná



narcisky - (33) - 232.252 (?) 
1.3.2013 10:20, zobrazeno: 6077x

poradte mě někdo jestli už nyní se může plísen sněžná v trávníku postříkat přípravkem Ortiva nebo vyčkat až bude tepleji???  díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 1.3.2013 11:03

Co vím, tak se Ortiva používá především jako preventivní přípravek proti plísni sněžné v trávnících. Aplikuje se tedy na podzim, začátkem, či v průběhu zimy, dle vývoje počasí nejlépe těsně před napadáním sněhu. Nyní začalo předjaří a sníh už leze dolů. Například já mám na zahradě sice ještě asi 10 cm sněhu, ale už se zvolna rozpouští. Plíseň sněžná se objevuje na zemi pod tajícím sněhem. Takže když roztaje sníh, buď tam plíseň je anebo není. Když tam je, tak je nejlepší vzít hrábě (ideální jsou švédské a pružnými kovovými prsty) a zaplísněné části trávníku pečlivě vyhrabat. Tedy mechanicky odstranit. Není mi jasné, proč nyní stříkat fungicid, když ta plíseň i bez postřiku a bez vyhrabání sama za pár dní zmizí (jedná se o anaerobní houbu). Ale když to nevyhrabeme a necháme jen tak, tak nám zetlelá, či spíše shnilá tráva bude strašit na trávníku ještě měsíc a bude bránit prorostení nových travních oddenků. Takže podle mého názoru je nynější aplikace fungicidu proti plísni zcela zbytečná. Ale možná se pletu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
narcisky - (33) - 229.24 (?), 4.3.2013 13:18

tak jo jdu na to vyhrabat mám to jen lokálně ty holá místa potom po plísni se musejí dosít nebo tam nějaká tráva vyroste?

fungicid preventivně nevím no je to dost cenově náročné aplikovat ho na 1000m2

prvním rokem po zimě jsem tu plísen neměla ted je to druhý rok a přesto že jsem na podzim drandila tím vertikutátorem tak asi málo

díky za radysmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.25 (?), 4.3.2013 14:04

My taky loni nic a letos horší, on taky letos dlouho ležel sníh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
narcisky - (33) - 229.24 (?), 4.3.2013 17:30

tak jsem se na te plísni plahočila s hráběmi no něco je hotovo ale bylo mě ještě zima počkám na tepleji a asi na to vezmu vertikutátor přeci jenom jsem se pečlivě podívala a 1000m2 je prostě dost na ruční práci a co neveme stroj dodělám ručně hráběma

a co vy kdy vyjíždíte?smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 4.3.2013 15:03

Pred 2 rokmi som skoro objednaval semeno aby som dosieval plochy zdecimovane plesnou. Tipek mi povedal, ze nech pockam do jari, aby som vedel presnejsie plochu. Nakoniec plesen ako prisla, tak aj odisla. Urobila sice skodu na dost miestach, ale spod odumretej travy vyrastla trava nova a nebol problem. Korenovy system bol neporuseny. Neobjednaval som nakoniec nic a niekedy v maji som mal krasnu hustu travicku. Po plesni ani stopy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.1 (?), 4.3.2013 19:44

My vertikutátor nemáme, vzala jsem to takovýma těma pružnýma hráběma. Taky myslím, že to zaroste samo, ale uvidíme.

Máme menší plochu, celá naše zahrádka má asi 170m, a to ještě část z toho je dosud zaházená hromadami dříví a nesmyslnými přístřešky. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika