Péče o trávník



MHa - (5) - 203.142 (?) 
20.9.2014 1:15, zobrazeno: 4319x
Dobrý den. Jak si udělat hezky trávník? Nejdůležitější je pravidelná péče. Nejen stříháním docílíte perfektní vzhled a hustý trávník. Je nutné pravidelně dodávat všechny živiny a vláhu vašemu trávníku. Pravidelně prořezávání a vyčesávání dodá vašemu trávníku vzduch a potřebné živiny se dostanou ke kořenům. Týdně se věnuji trávníku několik hodin, ale výsledek je super. MHa




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 133.60 (?), 20.9.2014 7:22

Ano, trávníček máte hezký, nízký, pravidelný, dobře nakrmený, jak prozrazuje jeho barva... Předpokládám, že máte i automatickou závlahu.

Mohu se zeptat: jak ho máte dlouho? A byl založen položením kobercového trávníku anebo výsevem? Případně pokud víte přesný typ použité travní směsi, také by to mohla být zajímavá informace.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MHa - (5) - 203.142 (?), 20.9.2014 22:51
Dobrý den, Děkuji Trávník byl založen výsevem v minulém roce v polovině srpna. Travní směs se pokusím zjistit od firmy která trávník zakládala. Vím, ze používají travní směsi z Rožnovských travních semen. Nemám automatickou závlahu, ale uvažuji, že si svépomocí něco zajistím, protože mám na pozemku dvě studny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 20.9.2014 8:02

Dobrý den,

Vaše fota jsou ukázkou toho, jak by měl vypadat trávník po nízké seči, tedy krásně zelený bez roztřepených bílých až hnědých konečků. Vaší snaze a používání vřetenové sekačky fandím  (sám mám nyní již dvě) i když ne každý sdílí podobný názor na kvalitu trávníku u RD. Já osobně se zde snažím o podporu správné a systematické péče, která ve výsledku mnoho věcí zjednoduší. Sám však nyní svému trávníku dávám poměrně dost zabrat tím, že se snažím o změnu na téměř monokulturu různých druhů kostřav. Původní směs byla 75 % kostřavy a 25 % lipnice, bohužel zjistil jsem, že lipnice u mne rostou daleko rychleji než kostřavy což nebylo pro údržbu a vzhled moc dobré. Pokud máte někdo defacto kostřavový trávník tak budu rád za vaše zkušenosti a poznatky.  Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MHa - (5) - 203.142 (?), 20.9.2014 23:01
Dobrý den. Travní směs je z Rožnovských travních semen a ke kostřavě a Lipnici je ještě Jílek vytrvalý, ale poměr neznám. Musel bych oslovit firmu, která trávník zakládala. Trávník je nyní v perfektní kondici, i když nyní mu moc neprospívá velké množství závlahy. Už by nemuselo tolik pršet. Hodně prospívá pravidelně jednou za měsíc vyčesání a vertikutace. Milan.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika