Okraje trávníků: strunová sekačka x nůžky



host - 136.57 (?)
15.1.2010 13:53

Já používám rovněž plastové trávníkové lemy, které jsem našel u jedné firmy z Vysokého Mýta. Jsem s nimi velmi spokojen. V trávníku nejsou skoro vidět, po třech letech se ani kousek nepoškodil, cena byla velmi příjemná a pošlou Vám to na dobírku. Jmenují se plastové trávníkové lemy, firma je z Mravína. Na svých stránkách mají jak ceník, tak fotografie použití. Jsou tři velikosti, podle rozlohy zahrady a tři barvy: černá, šedá a zelená. Mohu všem jen doporučit. Petr Krejcar

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
eniloq - (5) - 217.4 (?), 3.10.2009 20:42

Do budoucna se chystáme náš zahradní arzenál o nějaké aku nůžky doplnit. Díky za tip. Strunkou manžel zatím nic neposekal, a problém s usycháním trávy taky nemáme. Další výhoda strunky je, že s ní pracuje manžel, kdežto nůžky obsluhuju já - poctivě na kolenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 12.204 (?), 7.10.2009 20:53

Myslím, že na to stačí trochu cviku a malý, ľahký vyžínačik (strunovku). Keď to dostanete do ruky ide to jedna radosť. Aj jednou rukou aj dvoma, spolu s nohou...Robil som to s kolibríkom od Partnera (Collibri), horizontálne, vertikálne,  cez Košice , do oblúčika, do pravého uhlu, ako len chcete.  Teraz som párkrát robil s Isio... akože ide to, na pár metrov sa to dá, rúčka je úplne na h... podľa mňa, čiže pri tom kľačíte, treba to dobíjať (na pár metrov sa to dá). Dneska som to zrovna robil a spomínal som na kolibríka, ako rád by som ho tam mal , takže ste mi nahral. Avšak je jasné, že na malú záhradku si to nikto asi kupovať nebude, a je to predsalen benziňák, čiže to hučí. Ale inak nemám výhrady. Na väčšie množstvo okrajov je to super. Keď tam máte tenkú strunu, tak vám to občas odpustí aj nejake to klopýtnutie. S hrubou strunou to robí krásne žlté krúžky v trávniku.

Elektrické a s umelím nožíkom som nepoužíval, tak neviem aké sú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 8.10.2009 12:39

V době kdy jsme zakládali okrasnou zahradu jsem řešil tento problém také.Prvně jsem si sehnal zelenou vlnovku, ale po prvním sečení rozbitá.Hledal jsem, sháněl jsem a sehnal staré vyřazené U pro uložení kabelů.Ty jsem rozřezal a dal na rozhraní mezi trávníkem a záhony.Protože jsem jich měl málo, tak jsem sháněl dál.Když si dáte do vyhledávače "re: okraje trávníků", tak tam máte adresu, kde se dají sehnat plastové pásy dlouhé 4m metry a široké 15 cm, jejich síla je 4 mm, barva šedá.Koupil jsem a jsem s nim velice spokojen, protože struna od křovinořezu tomu vůbec neublíží a dají se pohodlně tvarovat do oblouku.Na přiložené fotce jsou původní bílé.Foto jak vypadají ty šedé, máte ve zmíněné rubrice.

Bílý obrubník
Bílý obrubník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 136.57 (?), 15.1.2010 13:53

Já používám rovněž plastové trávníkové lemy, které jsem našel u jedné firmy z Vysokého Mýta. Jsem s nimi velmi spokojen. V trávníku nejsou skoro vidět, po třech letech se ani kousek nepoškodil, cena byla velmi příjemná a pošlou Vám to na dobírku. Jmenují se plastové trávníkové lemy, firma je z Mravína. Na svých stránkách mají jak ceník, tak fotografie použití. Jsou tři velikosti, podle rozlohy zahrady a tři barvy: černá, šedá a zelená. Mohu všem jen doporučit. Petr Krejcar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.135 (?), 25.2.2010 13:46

Zkuste olemovat trávník zámkovou dlažbou položenou na uroveň trávníku.1m čtvercový je asi 10 m délky obruby.Po teto obrubě jedete normální sekačkou a nepotřebujete ani strunovku a je to podstatně rychlejší a vydrží to roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika