Okraje trávníků: strunová sekačka x nůžky



Stránky: 1,  2,  3   
host - 141.127 (?) 
5.7.2009 16:13, zobrazeno: 33621x

Zdravím kolegy trávníkáře,

mám okrasné záhony a okolo nich mám umělohmotný obrubník, takovou tu slabší zelenou vlnovku, co prodávají v Obi. Problém teď ovšem nastal při sekání strunovou sekačkou, která mi tento obrubník značně poníčí, uláme, a já můžu všechno dělat znovu. Chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo taky takové zkušenosti a jak jste je vyřešili?

Nejsem příliš příznivec strunových sekaček. Hodně hluku, nepořádku všude kolem a výsledek nic moc. O trávníkových nůžkách tady také moc chvály nenajdu (nebo existují nějaké vhodné, nemusí být accu?).

Zkrátka potřebuji něco, co by mi pomohlo dosekat zbylé okraje trávníku u tohoto obrubníku. Jedná se cca. o 20m délky.

Díky..

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 5.7.2009 17:22

Pokud máte zahradu velikosti 2 x 1 metr a zbytečných 1000 Kč, tak do toho jděte. Jinak při vší úctě k firmě G. nůžky na kolečkách považuji za úlet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.127 (?), 5.7.2009 18:47

Díky všem za názory. A co říkáte na obyčejné nůžky ke stříhání trávy - ty mechanické? Mají dobrou funkčnost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.213 (?), 5.7.2009 18:32

Nůžky vlastním. Myslím, že k nim byly i kolečka, ale ty zůstaly v krabici. využívám je poměrně často a jsem s nimi spokojen. Boužel Vám nepovím, co to je za firmu - nejsem doma. Tělo je zelené barvy a stříhací část jsou vlastně dvě ozubené lišty. Spodní je nepohyblivá a vrchní po ní jezdí a stříhá. Má celkem 3 zuby a je hodně hodně rychlá. Výkon je dostačující a stejně tak síla. Přestřihnout drát nebo větvičku jim nečiní problémy. Nevím jak dlouho vydrží akumulátor, ale na moji půl hodinu vždycky vydržel bez ztrácení výkonu.

Nůžky od Gardeny, které uvádí host xxx.xxx.141.127 se mi moc nelíbí. Tím jak jsou dlouhé, budou asi dost neohrabané. Lišta je podle mne mnohem lepší řešení.

Ty co vlastním se podobají Aku Bosch Isio II, systém stříhání je totožný. Jen samotné tělo je robustnější - je kvádrovitého tvaru s výřezem pro uchopení. Možná to je nějaký starší typ výše uvedeného výrobku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.127 (?), 5.7.2009 19:01

Anebo co třeba nůžky na trávu Servo? Od Fiskars..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.213 (?), 5.7.2009 20:06

Podobné jsem měl před těmi elektrickými. Nebyly špatné, ale brzy se opotřebovaly. Na druhou stranu Fiskar je záruka kvality, možná vydrží dost. Na těch 20 metrů to stačí v pohodě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.127 (?), 5.7.2009 20:12

Vy jste používal ty ruční? A mohu vědět od jaké značky?

Díky..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 133.213 (?), 5.7.2009 20:20

Jejda to si už opravdu nepamatuju. Je to tak 6-7 let a stály myslím tři stovky. Každopádně nešlo o Gardenu a nebo Fiskar. Vydržely dva roky, pak se začaly jako když odchlipovat od sebe a neměl stisk. Navíc rezivěly a to jsem je udržoval. Myslím ale, že Fiskar/ Gardena jsou na větší zátěž...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 215.221 (?), 5.7.2009 21:17

Dobrý večer, máme aku nůžky od boshe, vydrží hodinku stříhat a při nepozornosti vám přecviknou i prstíček. zastaví se až o kost. Mám to vyzkoušené na prsech vlastních.jinak spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.127 (?), 5.7.2009 21:40

A jak vydrží dlouho ostré?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika