Odpálený trávník



jarekm - (35) - 72.168 (?) 
21.6.2012 11:21, zobrazeno: 3387x

Dobrý den, prosím o pomoc. V trávníku jsem měl plevel ve formě heřmánku, máku, jetele a postříkal jsem je přípravkem Totální plevel stop - totální herbicid glyfo klasik a vypadá to že jsem si díky postřiku pěkně odpálil i trávník. Tráva začala žloutnout a vypadá to že trávník umírá. Prosím o radu jak trávník zachránit popřípadě jestli trávník znovu obroste. Děkuji za pomoc. Jarek 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 21.6.2012 11:41

Použil jste totální herbicid. Váš trávník je bohužel zničen. Budete muset zasít nový.  Ale zároveň jste se tím zbavil i nechtěných plevelů. To je na tom smutném to pozitivní. Když nyní necháte trávník znovu samovolně vyrašit, vyklíčí všechna semena a zárodky plevelů v půdě. Po druhé aplikaci herbicidu byste měl plochu zcela čistou pro vysetí zeleného travního koberce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarekm - (35) - 72.168 (?), 21.6.2012 22:40

děkuji za odpověd... je fakt že tráva na trávníku je dosti ošklivá i tak, bez odpálených míst, místy ani tráva neroste a tvoří spíše takové malé ostrůvky mezi hlínou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika