Odlozit vyseti travniku kvuli bourkam?



host - 29.62 (?) 
24.6.2014 13:45, zobrazeno: 1616x

Dobry den, na nasledujici dny hlasi silne bourky i pro nasi oblast, ale rano sme chteli zasit travnik.

Rada bych   poprosila o radu, jestli myslite ze je lepsi vysev odlozit, nebo muzeme sazet?

Co by ste doporucili.

Moc dekuji za vsechny rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 24.6.2014 13:56

Krátký dešťík doprovázející letní bouřky nevadí, je dokonce prospěšný.Horší jsou přívalové deště na pozemku se sklonem.Možná to vyzní jako šílený nápad, ale zjístěte si počasí, ujistěte se, že v dané oblasti nárazové deště silnější povahy nehrozí, a trávník vysejte.Nebo to prostě riskněte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.143 (?), 25.6.2014 16:55

Dobrý den,

záleží do čeho jaký typ půdy a profil terénu máte pro výsev připravený. Pokud je to vzdušná, lehká dobře propustná půda a je to cca rovina tak bych se nebál. Semeno by mělo být ideálně v substrátu cca 0,5 až 1 cm pod povrchem, samozřejmě všechna to nebudou a hlavně uválcováno. Když jsem zakládal já, tak jsem měl původní ornici vylehčenou pískem + navrchu cca 6 - 8 cm substrátu ve složení 45 % lehký kompost, 35 % křemičitý písek a 20 % rašelina, tak i při větších deštích jsem neměl sebemenší problém. Pokud máte spíše jílovitou půdu a nebude to dobře srovnáno tak bych počkal.

S pozdravem

Martin S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika