Obnovení trávníku



Stránky: 1,  2   
brouzdalek - (15) - 162.1 (?) 
18.7.2008 19:42, zobrazeno: 15403x

Zdravím znalce v oboru!

Před domem chci obnovit trávník. Provedl jsem likvidaci původního "trávníku" pomocí Roud-Up, zavedl hadice pro závlahu a dneska i celý ryl. Chtěl bych se zeptat, jak dále bych měl postupovat. Napadlo mě, že bych mohl do půdy dát nějaké komplexní hnojivo, atd.?!

Ještě bych se chtěl zeptat na Roud-Up. Měl bych ho preventivně aplikovat na zrytou půdu, pokud se tam začnou objevovat náznaky plevele? Neohrozilo by to následné setí trávy, eventuelně jak dlouhá je ochranná lhůta..

Všem díky za cenné rady, nechtěl bych udělat něco špatně :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 76.122 (?), 18.7.2008 20:07

Chybu jste podle mě udělal už tím, že jste poslechl chemického alího. Stačlo začít trávník sekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
brouzdalek - (15) - 162.1 (?), 18.7.2008 20:33

"Chemického alího" jsem volil proto, že není trávník jako trávník. Toto slovo jsem uváděl v úvozovkách. Jednalo se o témeř o samé plevele, pampelišky, mechy, atd... o trávník je vlastně vůbec nejednalo.. a nechtěl jsem riskovat, že se plevele objeví v novém trávníku..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.226 (?), 19.7.2008 21:08

Já také nemusím mít trávník, kde jsou jednotlivá stébla trav v zákrytu, ale chápu, že kobercům pampelišek, sedmikrásek a jiných plevelů se nedá říkat trávník. A sečením vám žádný z nich nezmutuje v jílek či lipnici.
K vašemu dotazu. Já osobně bych půdu před setím ničím nehnojil a už vůbec né např. takovým hnojivem, jako je Cererit, který je dost "ostrý" a pomalu se rozkládá, takže by mohl, si myslím i nepříznivě působit na mladé kořínky vzcházejících trav. Přípravek Roundup a jiné podobné jsou příjmány zelenými částmi rostlin, takže vůči zasetí trávy nemá žádnou ochranou lhůtu. Herbicid můžete aplikovat a v podstatě ihned osívat. Pak samozřejmě už můžete používat pouze selektivní herbicidy, ale s tím bych minimálně rok počkal. Také s přihnojováním bych příliš nepospíchal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.122 (?), 19.7.2008 22:55

Vetšina těch "plevelů" sečení nesnáší, takž brzy zmizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.226 (?), 19.7.2008 23:12

Škoda, že vaše zkušenost není přenositelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.7.2008 1:08

K té zkušenosti časem dojdete i vy. Chce to jen trpělivost a všechno dělat s citem.  Už jsem viděla mnoho trávníků popálených zbytečnými hnojivy a chemií.  Zkuste hodně často sekat a zalévat. Uvidíte, jak to bude vašemu trávníku svědčit.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.226 (?), 20.7.2008 8:42

Škoda, že vaše zkušenost se minula ve vlákně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 20.7.2008 12:35

Já bych neřekl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 21.7.2008 0:31

Jitrocel, sedmikrásku a většinu ostatních plevelů sekáním omezíte, ale nikdy je zcela neomezíte, jitrocel se Vám bude zvolna šířit.Snaha vysekat plevel v zelené ploše, ve které plevel převládá je marná.

Přílišné použití chemie není rozumné, pokud s ní ale pracujete uvážlivě, nic a nikoho neohrožujete a zároveň dosáhnete rychle kýženého výsledku. Sám používám Roundup pouze u zakládání nového trávníku, nebo likvidace živých pařezů.Trávník ošetřuji jednou- dvakrát ročně selektivním herbicidem. To není nic divokého.

Časté stesky proti chemii za jakýchkoli okolností mají emotivní charakter. Nic víc, nic míň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika