Obnova travniku kultivatorem



host - 29.182 (?) 
22.5.2015 10:43, zobrazeno: 6163x

Dobry den,

chci obnovit travnik, nastrikal jsem ho Roundupem. Moje predstava je ze po uschnuti to cele projedu elektrickym kultivatorem, tedy ze se nebudu nijak zbavovat stare travy ale proste zamicham do zeminy.

Otazka - bude takto novy travnik rust nebo mu mnozstvi "slamy" v pude bude vadit?

Diky

Libor

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 22.5.2015 10:52

Alternativou k Roundupu je spálení porostu přehnojením "rychlým" dusílem a tlejícím mulčem. Na čerstvě posekaný porost bez sběru mulče za slunečného dopoledně nastříkáte nadkritickou dávku DAM a tráva se vypálí. Čím níže sekáte přerostlou trávu a čím intenzivněji pohnojíte, tím sluníčko snadněji dílo "zkázy" dokončí.  Vzniklý přebytek dusíku podpoří rychlý rozklad "slámy" jako zeleného hnojení.

Provedení týden po RDP má silný synergický účinek na plevele typu svlačec.

To, jestli Vám půjde drny zničit rozmělnit el. kultivátorem záleží na vlastnostech půdy a jejím utužení. V písčitých lehoučce kyprých půdách se chytnete i se silnějším vertikutátorem, ale většinou bude potřeba alespoň mělká orba (nájemním strojem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 22.5.2015 11:24

Dobrý den,

toto téma jsem rešil docela podrobně ve vláknu "kde pořídit substrát". Pouze si dovolím pár rad, elektrický a možná skoro žádný kultivátor vám nepomůže jelikož je potřeba promíchat tak min. 5 cm ideálně 10 cm vrchní půdy. Většina kultivátorů bude po zahradě skákat jak koza. Kultivátory jsou na kypření půdy, která je již obdělávaná, utuženou půdu až na vyjímky nezvládají, elektrické na 100 %.

Odumřelá tráva pokud neobsahuje velké množství kvetoucích plevelů nijak nevadí, ale při rovnání a uhrabávání Vám bude vadit, tedy já bych ji nejdříve co nejvíce odstranil a pak se znažil o nějakou kultivaci horní vrstvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.182 (?), 22.5.2015 12:43

diky,

to ze bude kultivator skakat je mi jasne, presto napred to vyzkousim abych videl co se s tim da udelat. Mozna pomuze kdyz to napred rucne trochu rozryju a pak se snad chytne, jde jenom o nejakych 70m2.

Na jine casti pozemku jsem odstanil celou horni vrstvu stare travy i s drny, ale byla to tvrda prace po ktere mi zustala kupa travnich drnu se spoustou pudy - podle planu jsem chtel pudu vytrepat a vratit ale ukazalo se to jako extremne zdlouhava cinnost - proto chci tentokrat zkusit radeji travu zapravit.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 22.5.2015 13:18
Ach, 70 metrů, to poryjete za odpoledne s přestávkou na svačinu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.88 (?), 22.5.2015 20:20

2MARTINS: V zasade suhlasim s uvahou:

"  ...elektrický a možná skoro žádný kultivátor vám nepomůže jelikož je potřeba promíchat tak min. 5 cm ideálně 10 cm vrchní půdy. Většina kultivátorů bude po zahradě skákat jak koza... ".

Ovsem poznamenavam, ze klasicky Vari rotavator už na prevodovke T20 dokaze aj stary 30rocny travnik rozrobit na prach NAPRIAMO bez orania a do hlbky takmer 20cm. Recept je jednoduchy: na predny nosic 5kilovych zavazi sa upevnim3 až 5 kusov originalnych 5kg zavazi, nože na šírku cca 80 cm, navrch prevodovky bežny silny 4taktny motor a hŕŕ na to :)  Takto podobne som asi pred tyzdnom rozrobil hodny kus prastareho zaburineneho travniku  na "puder". Ale po prvom prechode som som musel dat zavazia dolu (okrem dvoch),  lebo sa uz priliš zahrabaval do hlbky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika