Nový trávník - víc plevele než trávy



podik - (2) - 225.134 (?) 
9.6.2012 21:18, zobrazeno: 9276x

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Před měsícem jsem založil trávník na více místech, někde jsem s trávníkem spokojen, ale na na jedné větší části je více plevelu než trávy, viz foto. "Trávník" je starý 5 týdnů, hřištní směs Aros Hobby, sekat jsem začal před 14ti dny a snažím se sekat každé tři dny, abych plevel vysekal, zalévám několikrát denně. Musím se přiznat, že založení nebylo předpisové, srovnal jsem terén a tak 5 až 15 cm jsem navezl přesypanou hlínu, semena byla rozházena a jen uválcováná. Žádný Roundup před setím, a to bude asi kámen úrazu, ale na jiných místech je to celkem v pořádku, plevele málo a bylo to založeno stejným stylem. Abych se dostal k otázce. Jak to takhle vidím, tak bych na to nejradši vzal Roundup a založil znovu. Nebo mám počkat až bude tráva starší a jít na to chemicky (nebo snad sekačka bude stačit)? Prosím, poraďte, co s tím. Předem děkuji, Karel



Trávník v pořádku
Trávník v pořádku
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 232.107 (?), 20.6.2012 16:07

Jestli jste nehnojil tak kupte cererit v 50 kg pytli za 1100,-. Rozházejte ho podle návodu, pak to stříkněte bofixem taky podle návodu. Až plevel uschne tak rozházejte mezi stávající trávu nové travní semeno, posypte to tak 1cm písku a zalévejte každý den až vyroste nová tráva. Když budou velká vedra tak ráno a večer.

Já to dělám tímto způsobem a opravy se daří i v těch největších vedrech. Hlavní je ale zalévat a zasypat pískem. (malťák 0-2 mm, cca 350,- za tunu, hlavně nepoužívat prosívku (50-150,- za tunu), která vzniká jako odpad při drcení kamene).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
narcisky - (33) - 25.253 (?), 26.6.2012 14:00

píšete dobře že jste to před výsevem dokonale neodplevelil, ale ted bych to Randapem už nedělala

ted by myslím bylo vhodne zlikvidovat dvouděložné plevele například Bofixem nebo jiným přípravkem plevel zahubí trávu zanechá namícháte podle návodu po aplikaci nesekáte 5 dní aby se chemie dostala na kořínky plevele jak vám začnou vznikat holá místa budete dosévat já běhám s kyblem kde mám namíchano hlínu koupenou v Hornbach mají výsevní substrát na trávníky do toho promíchám semínka trávy a pak chodím a holá místa tímto způsobem dosévám a zalévvání to je jasné zatím bych to nehnojila

odplevelte i to místo kde jste s tím relativně spokojen aon by se vám tam ten plevel rozmnožil

tak hodne uspěchů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika