Jak vytvořit speciální trávník?



tomášš - (4) - 123.246 (?) 
21.8.2014 1:38, zobrazeno: 8355x

Zdravím,
nedávno na internetu jsem narazil na fotku, trávník se my líbí tak by mě zajímalo jestli má někdo s něčím podobným zkušenosti.
Na českých stránkách jsem nic nenašel, vše jen anglické a to jen kde koupit semeno případně sazenice.
Poradí někdo?

Děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.8.2014 8:14

Nevím, možná že by to při dobrém hnojení a pod závlahou u nás dokázala Kostřava červená.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 21.8.2014 13:43

Nebo by to také mohlo být něco z ostřic... třeba Ostřice třeslicovitá (Carex brizoides).

Osobně se mi trávy které se "válejí po zemi" nelíbí ale na Vaší fotce to ve velkém vypadá moc pěkně wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.8.2014 13:50

Ostřice obecně jsou úpříliš širokolisté na to, aby vyvolaly ten efekt "rozbouřeného moře" či "vodopádu z trávy".

Snad jen Ostřice třeslicovitá, která se používala jako falešný Kavyl (v čalounictví).

Výhodou Kostřavy červené je to, že ji lze na monokulturu vyčistit pomocí Targy super, která ji jen retarduje, zatímco většinu širokolistých trav vyhubí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 21.8.2014 22:05

Tak jsem tuto fotku ověřila u odborníka... s největší pravděpodobností (chybí detail trávy) je to Carex brizoides wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 135.60 (?), 21.8.2014 22:40

Celkem by bylo žádoucí, vědět (alespoň přibližně lokalitu či oblast, z níž je daný Tomův obrázek. Domnívám se, že to bude z Ameriky?, předpokládám teplejší a sušší klima... A druhá domněnka: vůbec to nemusí být tráva, kterou známe u nás.

Velmi pochybuji o tom, že by to byla ostřice třeslicovitá. U nás roste především ve světlých listnatých lesích a nikdy není tak hustá...

Klonil jsem se spíše ke Standovu názoru, že by se mohlo jednat o kostřavu červenou (či jiný druh). Pro tento typ porostu by to musela být výběžkatá (či krátce výběžkatá) forma.

Ale ještě jsem si vzpomněl, že nějaký trávníkový dodavatel u nás dodává kromě standardních travních koberců (směsi jílek - kostřavy - lipnice - psineček) i koberce z trávy, která se jmenuje Zoysia. Vím o ní jenom to málo, co si pamatuji z propagační stránky. Na vlastní oči jsem Zoysii ještě nikdy neviděl.

Ale vyhledejte si její obrázky na netu. Kromě nízko střihaných trávníků se tam objevují i porosty trochu podobné tomu na Tomově fotce.

Tak se podívejte a pátrejte dále.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomášš - (4) - 123.246 (?), 21.8.2014 23:12

Jedná se o San Francisco, teplotní průměr je do 21°C, v zimě tepolota nepadá skoro vůbec pod 0°C, teplotní maximu 39°C, takže je mi jasné že zde to bude úplně někde jinde.
Takže proto by mě zajímalo i to složení.
Zoysia Tenuifolia je trávník který myslíte. Taky dost hezký ale většinou jsou jako trávní koberce.

Na fotce právě zmiňovaná Zoysia Tenuifolia


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tomášš - (4) - 123.246 (?), 21.8.2014 22:43

Bohužel detailnější foto konkrétně tohoto trávníku nemám.
Ale děkuji za reakci.
Někde jsme našel i složení takových trávníků ale nevím poměr.
Dají se vůbec sehnat semena zvlášť, ne žádné směsi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 21.8.2014 23:09

Největším tuzemským producentem odrůdových osiv trav i základních travních směsí je a.s. Oseva UNI. Tak zkuste položit dotaz tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 93.96 (?), 1.9.2014 12:51

podobné trávniky som videl v Izraeli. Ked som sa na mieste pýtal po semene bolo mi povedané:

1. je to tráva výborne znášajúca extrémne suchá ale jej prežitie v našich chladnejších podmienkach je otázne resp. neodskúšané.

2. import semena do eu je zakázaný nakolko sa jedná o invazívny druh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika