Mravenci v trávníku



Stránky: 1,  2,  3   
vmelda - (3) - 154.103 (?) 
1.6.2010 15:11, zobrazeno: 46593x

Co s mravenci v trávníku?Už sem zkoušel posypávat, zalívat i přemlouvat, ale jsou tam pořád!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 129.34 (?), 1.6.2010 16:25

Mam stejny problem a nemuzu se jich zbavit nejvic me stve ze v za hrade v travniku asi na trech mistech uplne nadzvednou pudu a zaroven tam proridne travnik. Dost me to stve, protoze kdyz se na tom miste nahodou zastavim tak jsou hned po celem tele nehlede na to, ze lezou do pergoly po stole a po vsem. Koupil jsem nejaky prasek na mravence ale ani si toho nevsimli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.130 (?), 2.6.2010 1:20

Mně se velmi osvědčil sypký přípravek Biotoll. Měl jsem na zahradě asi 8 velkých hnízd, kde nadzvedávali půdu a úplně zlikvidovali trávník. Řadně jsem ty hnízda zvrchu prosypal, lehce zapravil do půdy a ještě rozprášil po okolí na jejich cestičky. Dneska, po 14 dnech od aplikace jsem měl problém na zahrádce vůbec objevit sem tam nějakého mravence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 34.51 (?), 1.6.2010 16:41

Mravenci jsou vytrvalí! V trávníku u nás mají hnízda na několika místech, stavějí si v něm ty svoje kopečky. Sekačka jim je vždycky rozbombardí do hladka a příště jsou tam ty jejich paláce vystavěny znovu . V podstatě by měli možnost si ta hnízda stavět někde v místech, kde nesekáme, ale tam se jim asi nelíbí .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 154.103 (?), 1.6.2010 18:30

Vypadá to, že se jim daří ve vlhku.Teď skoro pořád prší a jsou jich tam mraky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 1.6.2010 19:53

Mi to připadá že to mokro je "tlačí" nahoru, a proto ty kopečky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 1.6.2010 23:34

Přesně tak, když čekají vlhko, vynosí kukly nahoru. Já je po posečení vystříkám RAIDem proti lezoucímu hmyzu (červený) a tak nějak je reguluju. Ale asi se jich nezbavíš, bo jsou hrozně vytrvalí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 2.6.2010 1:45

Měl jsem větší část zahrady pod vodou a část silně podmáčenou a mravenci jsou tam pořád. Asi měli skafandry. Je pravda, že asi 2 týdny jsem bojoval s mravenci v bytě. Našli prostě někde skulinku a už se stěhovali do suchoučka a teplíčka. Bojoval jsem s nimi pomocí čtyř domečků, dvou různých značek (Biolit a tu druhou již nevím) a sprejů Biolit a Raid. Sprejem jsem musel ošetřovat přístupové cesty na kuchyňskou linku a třeby i odpadkový koš. Po mravencích v bytě prozatím ani památka, ale v zahradě normálně fungují. Důležité je otrávit královnu, která za svých cca 15 let života naklade miliony vajíček, z kterých se vylíhne pár samečků, možná nějaká nová královna a zbytek jsou mraky dělnic, které nám pak několik let ztrpčují život. Pár mravenců v zahradě jsem zatím ještě nikdy neřešil (jedině Chemstopem na ovocných stromech).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 154.103 (?), 2.6.2010 7:07

Jde o to, že mi ten biolit může vyžrat díru do trávníku.Ty domečky sem zkoušel a vypadá to, že se tím nakrmili a rozmnožili! Zkusím to kafe, akorát u nás se pije instantní!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 2.6.2010 9:20

Říkají, že je odpuzuje hřbíček, ale nevím kolik by ho bylo potřeba na zahradu, možná udělat nějaký hřebíčkový odvar, po vychlazení s ním zahradu přelít, napřed ale zkusit, zda by neublížil trávníku. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika