Louka - je třeba ještě posekat?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?) 
28.9.2012 21:25

Měl jsem dům s půlhektarovou zahradou, taky se mi to nechtělo někdy sekat. Vím, že jednou byla velká část zahrady sekána naposledy na přelomu červenece a srpna. Ta tráva už pak moc nenarostla, přes zimu pod sněhem slehla a na jaře, když začla růst nová se stará stratila.

Pak jsem ještě udělal takový experiment, že jsem několik set metrů louky vyhlásil za přírodní rezervaci se zákazem vstupu, tedy se to ani nesekalo. Na jaře když začala růst tráva se to na první pohled nijak neodlišovalo od zbytku zahrady, která byla sekaná. Tak jsem to nechal více než pět let a louka zůstavala po celou dobu stejná. Jsem si myslel, že se tam bude měnit porost, že tam začnou růst nějaké náletové stromky, ale nic, zůstávala tam louka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 59.9 (?), 5.10.2012 15:10

Posekat a odstranit hmotu, jinak se v tom velmi rádi usadí a namnoží hraboši, kteří plochu zdevastují. Vysečením se podpoří i rozvoj letos vzešlých mladých rostlin. Na jaře přehrábnout, pobránovat, dokud flóra nezačala rašit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika