Lesní tráva



host - 207.57 (?) 
1.6.2016 0:16, zobrazeno: 5021x

Zdravím. Mám takový problém že mi na louce roste "lesní tráva" taková tenká, hustá a dlouhá... strašně špatně se to seče... nevím co s tím... postupně vytlačila původní krásnou luční trávu... nevím zda použít nějakou chemii... nebo mě napadá častější sečení než 2-3x do roka... dík za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.81 (?), 1.6.2016 1:15

Náš učitel botaniky vždycky říkával: „Poa nemorális, Lipnice hajní, tráva lesních palouků, nutno sekat před květem. Po odkvětu rychle tvrdne a píchá.“ wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.228 (?), 6.6.2016 10:45

jó, chemie je nejlepší, doporučuji sarin nebo něco podobného :-) jde s největší pravděpodobností o trávu jménem metlička křivolaká. je to nádherná lesní tráva, ve které se krásné spočívá (od toho lidový název hříšná tráva :-)) žije velmi skromně na chudých půdách suchých svtělých lesů a je indikátorem kyselých půd se zhoršeným rozkladem humusu. to je pro vás ta nejdůležitější informace - stačí trávník dosypat kvalitní, na humus bohatou zeminou, trochu zavápnit, osít trávníkovým semenem, případně podle návodu pohnojit, zalévat, kosit a čekat.

já mám na zahradě několik míst, kde jinak nic pořádně neroste, je to pod dávno tomu vysazenými jehličnany. půda je tam suchá, písčitá, chudá. založila jsem si tam metličkový trávník a dělám tam kotrmelce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 6.6.2016 10:54

yes, dejte prosím foto nebo video těch prostocviků!wink-díky, S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika