Kvalitní sekání s vřetenovou sekačkou



host - 119.56 (?) 
14.5.2012 20:19, zobrazeno: 7657x

Dobrý den,

již dlouhou dobu jsem toužil po anglickém trávníku, a teď se na internetu našel vřetenové sekačky Allett. Našel jsem dobré recenze v cizině, ale nic tady v ČR. Nemáte někdo zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 186.180 (?), 15.5.2012 9:33

Dobrý den, jsem majitelkou této sekačky asi 2 měsíce a naprostá spokojenost.Trávník se hodně zahustil a je moc hezký i na pohled.Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.56 (?), 15.5.2012 10:25

A nemáte zkušenosti s vertikulačníma kazetama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.180 (?), 15.5.2012 10:36

Mám k sekačce pročesávací kazetu-nic lepšího jsem zatím neměla, je výborná, pročesávám jednou měsíčně, vertikutátor k sekačce nemám, ten mám již delší dobu samostatný elektrický. Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.56 (?), 15.5.2012 12:07

Měl bych poslední dotaz, po jaké době se začne péče o trávník vřetenovkou viditelně projevovat? Diky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.180 (?), 15.5.2012 12:23

Vzhledem k tomu že ji mám dva měsíce, tak si myslím že po měsíci už je znát rozdíl v sekání mezi vřetenovkou a rotační sekačkou. Byl mi trávník už několikrát pochválen že je moc hustý a krásně zastřižený.Přeji Vám správný výběr sekačky, klidně se mne můžete na cokoliv zeptat. Hezký den Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.1 (?), 16.5.2012 12:31

Ta značka, to je Atco, že? Mám pocit, že angláni lepší sekačku udělat nemohli.Taky se jí chystáme koupit, ale ta cena mě děsí- takže si pro ní chceme jet přímo do Anglie, kde to spojíme i s výletem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.180 (?), 16.5.2012 13:03

Jo, je to původní Atco.Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.193 (?), 6.7.2012 18:30

Dobrý den, velmi mě zaujaly vřetenové sekačky Atco Kingston 12S, 14S. Dosud jsem sekal rotační elektrickou sekačkou. Mám kolem RD cca 350 m2 upraveného trávníku s několika ostrůvky. Trávník je vždy ukončen pojezdovými obrubami nebo dlažbou, takže trávník je vždy výše než rovina tohoto ukončení. Myslíte si, že je v tomto případě použití vřetenové sekačky vhodné? Jaký typ (12S, 14S) sekačky na mou plochu by jste mi doporučili? Nebo bezpojezdový Classic 12"?

Mám ještě trochu obavy o výšku trávníku... moc se mi líbí nízký a hustý trávník, ale vzhledem ke klimatickým podmínkám a rotační sekačce ho sekám na výšku 50mm. Nebude záběr vřetenovky 10-35 mm příliš málo? Nebude pak trávník příliš vysychat?

Díky moc za vaše postřehy, rady a zkušenosti se sekačkami ATCO.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.2 (?), 16.9.2012 16:59

Že prý ideální výška posekanýho trávníku je 2,5cm.Tedy 25 mm.Píšu jen co jsem kde pozbíral informace.Vyzkoušeno nemám.

 Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika