Kruhy v trávníku..houba?



host - 33.198 (?)
1.8.2014 13:20

Dobrý den.

Já bych řekl že to jsou řasy z přílišného mokra. Zbavíte se toho postřikem např. Mogetonem, nebo něčím podobným. Funguje i na mech docela spolehlivě. Ty kuličky možná patří těm plžům...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
rosa - (4) - 188.233 (?), 1.8.2014 8:48, zobrazeno: 6313x

zdravím a prosím o radu, před dvěma měsíci jsem zvětšil plochu našeho trávníku na zahradě a na novém trávníku see před asi třemi týdny začala objevovat menší i větší kola zasychající trávy(automatická zavlaha večer i brzo ráno celý první měsíc)..teď ovšem zavlaha snížena na dva dny v týdnu ,ale zase prší a prší.Prozkoumal jsem snad všechny možnosti... tiplice to snad není -žádne larvy v noci ani pod mladým trávníkem nejsou, jen je zemina vlhká, moc nevysychá tak asi k tvorbě houb.plísní idealní podmínky--jestli to houba tedy je!!??v noci se po trávníku potuluje jen dost malých šneků s ulitou a občas nějaký ten hnědý,,hnusák,, zvažuji postřik nějakou chemií... na fot jsou kruhy v trávě a nějaká záhadná vajíčka nebo výtrusy hub, které nedokáže najít ani všemocný googl... děkuji za rady


kruhy v trávníku -houba?
kruhy v trávníku -houba?
kruhy v távníku-houba?
kruhy v távníku-houba?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.198 (?), 1.8.2014 13:20

Dobrý den.

Já bych řekl že to jsou řasy z přílišného mokra. Zbavíte se toho postřikem např. Mogetonem, nebo něčím podobným. Funguje i na mech docela spolehlivě. Ty kuličky možná patří těm plžům...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosa - (4) - 188.233 (?), 1.8.2014 19:04

děkuji za postřehy... snad by to mohlo být ono..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 124.18 (?), 5.8.2014 20:36

Zdravim, vyzera to riasy. " jen je zemina vlhká, moc nevysychá" - skuste podu vylahcit ak sa da, aerifikovat - aspon postihnute miesta, kde je to najmokrejsie, do dier piesok, kludne aj na povrch (kludne aj celoplosne). Podrobnejsie info je tu na fore.

Chemky - mal by pomoct aj Dithane a Novozir.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosa - (4) - 188.233 (?), 6.8.2014 19:48

o.k děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika