Jetel v trávníku



host - 22.254 (?)
6.7.2010 22:37

Nebojte se, nepoškodíte. Díky Bofixu jsem jetel, pampelišku a jiné naopak z trávníku vytlačil a trávě to neuškodilo. Prořídlý porost jsem následně přihnojil, sem tam zalévám a výsledkem je hustý zdravý travní porost. V té části zahrady, kde jsem postřik aplikoval byl trávník starý cca dva roky. Ostatní plochy zatím na tuto "úpravu" čekají. Nebojte se dokonce použít o něco vyšší koncentraci než je psáno v návodu. Když jsem totiž dal na rady uvedené v letáčku, postřik příliš nezabíral. Musel jsem ho zopakovat, tentokrát jsem dal silnější a výsledek perfektní. Škoda jen, že je Bofix tak drahý.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 195.169 (?), 6.7.2010 21:20

Dobrý den, prosím o radu ohledně likvidace jetele. Mám trávník druhým rokem a již mi jetel řádně prorůstá. Pomůže postřik Bofikxem? A nepoškodím okolní travní plochu? Děkuji mnohokrát za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.254 (?), 6.7.2010 22:37

Nebojte se, nepoškodíte. Díky Bofixu jsem jetel, pampelišku a jiné naopak z trávníku vytlačil a trávě to neuškodilo. Prořídlý porost jsem následně přihnojil, sem tam zalévám a výsledkem je hustý zdravý travní porost. V té části zahrady, kde jsem postřik aplikoval byl trávník starý cca dva roky. Ostatní plochy zatím na tuto "úpravu" čekají. Nebojte se dokonce použít o něco vyšší koncentraci než je psáno v návodu. Když jsem totiž dal na rady uvedené v letáčku, postřik příliš nezabíral. Musel jsem ho zopakovat, tentokrát jsem dal silnější a výsledek perfektní. Škoda jen, že je Bofix tak drahý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 195.169 (?), 7.7.2010 21:20

Děkuji mnohokrát za radu. Jsem rád, že mi někdo poradí. Bofix nasadím hned jak trošku jetel povyroste. Dnes jsem to posekal aby nestrašil. Během pár týdnů se pěkně rozrostl. Tak mu teď dám co proto a těm pampeliškám a ostatním náletům taky  Ještě jednou mnohokrát děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 7.7.2010 0:25

Dokonce kombinuji Bofix a Sterane v jediném postřiku. S výtečným výsledkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 195.169 (?), 14.7.2010 15:15

Dobrý den, tak jsem v neděli úspěšně aplikoval Bofix a na radu ještě v silnější koncentraci. Dnes je středa a já mám na trávníkové ploše obrovské vypalené fleky  Vypadá to zoufale a nevím si s tím rady... veškerá tráva je úplně spálená jako jetel... Prosím vás nevíte někdo co s tím? Mám dosévat trávu? Posekat to? Prohrabat hráběma? Nebo zrýt? Vážně to vypadá, že už tam nikdy nic neporoste... Pokud někdo máte zkušnost a nějakou účinnou radu prosím písněte... Budu vděční za vše... Děkuji mnohokrát... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 14.7.2010 15:47

Zkušenost mám: v 99% případů byl postřik bofixem v pořádku; ale již dvakrát se mi stalo, že jsem tím samým postřikem důkladně vypálil trávník na celé zahradě - asi jako Vy. Jsem přesvědčen, že jsem ani v jednom případě nedal ani nadměrnou koncentraci a že jsem ani nezaměnil bofix za roundup.

Mohlo se to stát buď intenzívnějším postřikem plochy se vzrostlejším či na pohled odolnějším plevelem nebo třeba částečně ucpanou tryskou (takže stříkala jen v pásech) anebo (větším) přídavkem (intenzívnějšího) smáčedla anebo třeba taky zvýšením účinku herbicidu vlivem přílišného slunečního záření a vysokých teplot,,, anebo kombinací více takovýchto faktorů.

Na popálených místech se tráva sama od sebe nerozroste, je nutné ji nově založit (dosít). S klíčením trávy na těchto místech nebyl problém. Ale v současných vedrech bych se do toho nepouštěl. Počkejte na konec srpna.

(Ta vyšší koncentrace - to byla dobrá rada! :-) Poděkujte svému poradci a pozvěte jej na kypření a dosévání trávníku.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman Mortiis - (3) - 195.169 (?), 14.7.2010 15:59

Děkuji mnohokrát za informaci. Teď už s tím nic nenadělám. Počkám asi jak radíte na konec srpna a pak se to pokusím dát do pořádku, ale škoda, že přez léto budu koukat na vypálené fleky Je to smutné, ale nenadělám nic...

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.243 (?), 14.7.2010 16:52

Radil jsem pouze podle svých osobních zkušeností. S herbicidy jsem pracoval již mockrát. Mě se nestalo ani jednou, že by byl trávník spálený. Naopak. Jestliže však postřik byl aplikován v době kdy sluníčko nejvíc hřálo a ne v dopoledních nebo pozdějších odpoledních hodinách, pak je možné, že se trávník vypálil. A ohledně koncentrace znamená, že řeknu-li silnější, ještě to neznamená, že to musí být v poměru 1:1. To už rovnou můžete trávník polít kyselinou, že. No a pak že je zahradničení hračka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.210 (?), 14.7.2010 16:32

Já stříkám všechen plevel v trávníku Bofixem již několik let, a zatím žádný problém nebyl. Na jetel funguje perfektně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman Mortiis - (3) - 195.169 (?), 14.7.2010 18:49

No hračka to teda není a s trávníkem jsou parádní starosti. Poměr nebyl 1:1,ale myslím si, že to mohlo způsobit sluníčko. Stříkal jsem to kolem 10 hod. a pak do toho celý den smažilo...  Smůla a moje blbost... Prosím, pokud někdo dokážete poradit co s tím???  posekat? rozhrabat? nechat... boudu moc rád za každou radu... Děkuju mnohohrát a pro příště,  jaký poměr Bofixu připravujete? A v jakých hodinách je nejlepší postřik? Děkuju...

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika