Je vřetenová sekačka pro každého?



Stránky: 1,  2   
host - 10.23 (?) 
20.5.2014 9:29, zobrazeno: 12297x

Dobrý den,

vyzkoušel jsem kamarádovu vřetenovou sekačku z Lidlu, ale na části trávníku jsem se nadřel a na části jsem ji nebyl schopen roztlačit vůbec. Resp. rozjel, ale sekačka se během metru zahltila a zastavila, bez ohledu na vynaloženou sílu. Trávník byl týdenní, nijak vysoký, sekačku jsem nastavil na největší výšku, tedy přes 4 cm. Nemám rád hluk motoru a co můžu, sekám kosou. Chtěl jsem se elektriky zcela zbavit a sekat jen ruční vřetenovkou. Je možné, že je pouze mrzká vřetenovka z Lidlu a třeba Fiskars by mi jela? Nebo je to trávníkem? Mám hodně hustý, ale současně měkký trávník.

Předem díky za reakce!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 20.5.2014 9:39

Vřetenovka je na sekání velmi hustých nízkých trávníků "obden". Takové ty golfové greeny = malé rovné plochy. Pokud máte trávník nad 6 cm, měl jste nejprve posekat kosou, pak srovnat vřetenovkou na jednotnou výšku cca 4-6 cm, počkat den a opět upravit výšku na 3-4 cm. Náledně do konce sezóny obden udržovat velmi nízký trávník na těch 1,5 - 2 cm. Taky hnojit-hnojit-hnojit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.130 (?), 20.5.2014 9:56

Mám ruční vřetenovku Wolf Garden a jsem maximálně spokojená, seču s ní zatravněnou terasu, je to hned a nemusím nic řešit, tahat šňůru. Trávník není okousaný a hezky zahušťuje. Po deštích jsem sekala o něco vyšší trávu, ale ještě jsem to utáhla. A když jsem s tím vyrazila na zahradu, tak to také docela šlo, takže já si nemůžu stěžovat... Podle mě bych s ní mohla obden oběhnout i celou zahradu, i když je do kopce, zase taková makačka mi to nepřijde a trávník je opravdu hezky střižený...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.25 (?), 20.5.2014 9:58

Hustý trávník nevadí, záleží na seřízení nože, měl by uříznout vložený papír, potom plocha musí být rovná a jak radil kolega předemnou seká se s ní obden nejlépe každý den, je to místo ranní rozcvičky docela ok, pokud se trávník hnojí a hlavě zalívá pravidelně tak potom bude tráva velice hezká, ale je to o pravidelnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.7 (?), 20.5.2014 10:37

Treba tam ustrazit niektore veci. Kusok dreva, konarik, zo stromu... nedaj boze kamen, mozu poskodit, alebo rozstelovat noznicovy system. Potom su starosti, kde si to dat spravit. Neviem, co spravi napadane listie. Asi zavisi od toho kolko listia a z akeho stromu. Toto rotacne zvladnu lepsie ako vysavac. Preto vretenovky vyzaduju dve veci. Ochota pracovat (da sa kazdy 4-7 den, i ked to nie je idealne) a ustrazit cistotu plochy pred kosenim. Mala plocha, kde si toto ustrazite a viete ze tam okrem travy nic nebude je idealna. Ako pisala pani, nemusite kvoli par m rozkladat kabel, ani startovat motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.23 (?), 20.5.2014 12:04

Nože působí na dotek hodně tupě, tak jestli to je třeba příčinou...? Zkusím to s tím papírem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 73.71 (?), 20.5.2014 13:06

Asi 15 roků jsme sekali cca 400m2 vřetenovkou a rozhodně né obden, tak 1x týdně. Trávník mám hustý a nehnojím.

Pravda, sekačka byla zn. Husquarna (a v té době - 80. léta- to byla nějaká kvalita). Tráva byla pouze jednou řízlá, takže se dala zkrmovat, a pokud se dobře pamatuju, v koši se nazapařila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.254 (?), 20.5.2014 19:45

Tak jsem vyzkoušel papír a o střihu nemůže být řeč. Přiblížil jsem nože k sobě co nejvíce to šlo, aby neklepaly, ale ani tak se řezání papíru nekonalo. Dávám to tedy asi za vinu tupým nožům. Pořád jsem na vážkách, jestli zainvestovat třeba do zmiňované Fiskarsky, nebo to nechat být. Nerad bych nakupoval něco, co nepůjde použít. Sekám každý týden, to mi problém nedělá. Častěji asi sekat nechci, ale jednou za 7 dní mě to neobtěžuje. Dá se zaručit, že kvalitní sekačka bude fungovat bez ohledu na typ trávy? (Místy ji mám tak hustou, že i bateriová rotačka s ní má co dělat.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 20.5.2014 21:29

Výhodou vřetenových sekaček je právě to, že lístky stříhají rotujícím včetenem proti předlohovému noži. Protže tento střih je čistý, lze sekat v extrémním případě i 2× denně (viz golfové greeny). Rotační sekačky konce travních listů v případě pomaloběžných ostrůch nožů přeseknou s malými otřepy, vysokobrátkové rotační sekačky listy trávy spíše přetrhnou s velkými otřepy a na opačném konci spektra jsou mulčovací cepové válce, které trávu nestkají, ale roztřepí. Pokud chcete tedy zachovat tempo sekání 1× týdně, není vřetenovka optimálním řešením, ale je vhodnější mít jakoukoliv rotační.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.143 (?), 19.6.2014 17:38

Souhalsím viz. výše, - ruční a žádná jiná vřetenovka není na sekání vyšší trávy byť dobře seřízená občas delší trávu zvládne. Nicméně kvalitní vřetenovka co stříhá papír není ruční Lidl ani Husqvarna, ale staré dobré anglické Atco co však stojí až 50x více. Vřetenovka je pro lidi co mají svůj trávník rádi a chtějí mu věnovat co nejlepší péči. Samozřejmě to není jen o sekačce, ale to by bylo min. na delší článek.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika