Jaký typ trávníků zvolit do ovocného sadu?



host - 250.243 (?) 
6.4.2007 13:59, zobrazeno: 8842x
Chystáme se teď o víkendu zasadit trávník (cca 400 m2), pole bylo na podzim pooráno, teď ještě zkultivováno. Váháme mezi různými druhy trávníku, který nemusí být reprezentativní (žádný anglický :-), nechceme ho každý týden sekat. Tak jsme uvažovali o luční či parkové směsi. Jsme ochotni sekat 1x za měsíc. Co poradíte? Na pozemek svítí celý den sluníčko. Děkuji moc za radu. Katka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 153.100 (?), 6.4.2007 14:09
Nejsem odbornik, ale udelal jsem jednu zkusenost - nechtel jsem nikdy klasicky travnik, chtel jsem louku a chtel jsem jetel. To nebyl vubec dobry napad, ktery nikomu nedoporucuju:)  Nejlepsi je opravdu klasicka trava. A po zaseti je dobre zalevat a taky hlidat holuby..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 85.220 (?), 9.4.2007 19:37
Prozraďte jak to dopadlo stím jetelem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 11.4.2007 16:39
Trava se vetsinou seje ne sazi a nebo se poklada travni koberec z predpestovane travy .Jetel by tam mohl byt plazivy tim se spevni povrch pak se neborite do zeme pri chuzi a jezdeni sekacky .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 16.4.2007 22:11

nevim v cem je problem s jetelem, my ho meli pod balkonem u bytovky a byl krasny. nenarostl nikdy moc vysoko,a sekal se tak trikrat ctyrikrat pres leto. pri sekani krasne vonel,a kdyz narostl, tak nam tam na nej chodili zajici. Mela jsem ho moc rada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.250 (?), 2.4.2012 16:51

Pokud se nechcete tzv. o trávník starat, doporučil bych vám nějakou z květnatých luk, jedná se většinou o přirozené směsi. Jsou krásné a nenáročné, bohužel pořizovací cenna bývá vyšší.Při rozloze 400 m2 se cena osiva pohybuje kolem 1000Kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika