jakou ruční vřetenovou sekačku?



Stránky: 1,  2,  3   
3706 - (4) 
30.3.2007 17:57, zobrazeno: 62000x
zdravím všechny. Potřebuji koupit ruční vřetenovou sekačku na trávník cca 60 m2. Elektrickou nechci kvůli kabelu a motorová je zbytečně drahá na tak malý trávník.

Podělte se prosim o své zkušenosti s tímto typem sekaček a doporučte mi nějakou. Je skutečně střih těchto sekaček kvalitnější oproti rotačním, jak se někdy uvádí?

Díky za reakce a rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 190.65 (?), 31.3.2007 22:05

zkušeností mám s vřetenovými sekačkami mnoho...ptal jste se na kvalitu střihu - nevim jak velký jste odborník, ale myslím že na 60m2 nejaky převratný rozdíl nepoznáte  - výhoda je v ostrosti střihu (šmiku), neroztřepení listové čepele, což se vám na vetsích plochách vynikne... já mám doma vřetenovou ruční, a i klasickou rotační sekačku...Seču 3-4 krát do týdne (což je hodně), podle času....mám tuto:

http://www.odstolu.cz/?patro=2&produkt=12557

Dokoupil jsem si k ní i sběrací koš a sečení touto sekačkou si nechávám vždy jako lahůdku...musíte ale sekat časteji a ne, že necháte trávu narůst do 10cm a pak ji krátit na 3cm...pokud by vás zajimalo neco dalsiho, zeptejte se......Rudolf Učík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
3706 - (4), 31.3.2007 23:44

Děkuji vám za odpověď. Jsem absolutní laik bez jakýchkoliv zkušeností. 

Zaujaly mě například RazorCut Premium 33 (výrobce BRILL - údaje třeba zde) nebo GARDENA 300 (výrobce Gardena - údaje zde). Tak kdyby měl někdo zkušenosti přímo s těmito a podělil se o ně, byl bych rád.

Zajímá mě jak je to například s broušením, případně s výměnou nožů u těchto sekaček, jak dlouho vydrží ostré a tak. Taky třeba kvalita provedení u různých typů nebo i doporučení jiných výrobců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.179 (?), 2.4.2007 9:41
na vřetenovku Gardena jsem slyšl jen špatné ohlasy....ta BRILLka vypadaá poměrně slušně- chtělo by videt pevnost a bytelnost, ale u techto ručních typů to bude skoro podobné....nože se brousí prakticky samy...u vřetenovek máte jeden pevný spodní nůž a druhý je vřeteno nožů rotující....třením jednoho o druhý probíhá seč....takže brousit nemusíte....výměna není nutné --- při běžné obsluze a pravidelné údržbě(nenechat zasychat posečené kousky na nožích) vám nože vydrží prakticky napořád....u vyšších motorových vřetenovek to tak není, tak je potřeba brousit v protichodu brusnou pastou, což ale u ručních jednka není potřeba a za druhé by ani nešlo....Rudolf Učík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
3706 - (4), 2.4.2007 15:57
Dobry den pane Uciku, dekuji za vase rady, koupil jsem Brill. Vypada dobre, nezda se ze by se mela po jedne sezone rozsypat :-), jde celkem zlehka, uvidime jak pojede po travniku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.197 (?), 18.5.2007 4:32
Jakpak jde s Brillkou sekat? Řeším úplně stejný problém jako Vy a také se mi líbí BRILL RazorCut 33, ale verze bez motoru se bojim, že to bude dřina...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.203 (?), 9.7.2007 20:21 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.51 (?), 23.1.2008 13:36

Ruční vřetenové sekačky mají dvě nevýhody: první, že mají malý koš anebo koš nemají vůbec a druhá nevýhoda, že neumějí na trávníku udělat pruhy. Vřetenová sekačka má od té rotační tu výhodu, že díky jiné konstrukci může jezdit po válcích, které ty pruhy vytvářejí. Bohužel ty ruční mají kolečka, takže žádné pruhy neudělají. Ty na válcích (elektrické) začínají už od 12.000,- a jedná se o tradičního anglického výrobce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.242 (?), 3.5.2008 10:05

Ještě v dobách Tuzexu jsme doma pořídilii (můj otec) před cca 25 lety ruční vřetenovou sekačku Husqvarna,   sekali s ní plochu cca 300 m2 každý týden,   až na výměnu hnacích převodových   ozubených koleček z teflonu fungovala bez potíží do roku 2002, kdy jí vzala velká voda. Pořídili jsme tedy nový typ s košem a dále funguje bez potíží, ke svému domu jsme si jí pořídil rovněž, mám cca 400 m2 zahrady, posekáno tak z a 20 minut, jde to bez větší námahy, koš sbírá slušně a znát je to především v sušších měsících, kdy u sousedů s rotačními sekačkami je trávník viditelně v horším stavu, ono třepení konců a vysychání konce stébla asi bude znát. Jen je potřeba sekat   každých 5-7 dní, já to beru jako   sport na zdravém vzduchu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.14 (?), 23.1.2008 14:50
Vřetenovku Gardena 300 mám už tři roky a nemám výhrady. Kosím totiž jen asi 25 čtverečních metrů trávníku. Takže nevýhody, že nemá koš a musí se tlačit trochu silou, aby sekala, mi bohatě vynahradí, že nenatahuju kabel od SPOLEČNÉ ELEKTRIKY ve sklepě činžovního domu. I cena odpovídá očekávaným užitným vlastnostem. Ovšem pokud vím, ke Gardeně 360 (totéž, jen o 6 cm širší vřeteno) se dá koš dokoupit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika