Jakou půdopokryvnou rostlinu do psí zahrady



Stránky: 1,  2   
host - 199.57 (?) 
30.7.2013 15:00, zobrazeno: 9119x

Nemáte někdo tip na půdopokryvnou rostlinu do psí části zahrady? Trávník se neudrží, ale nechceme se spokojit s prostou udusanou zeminou, která je buď prašná nebo blátivá. I psům by se příjemně lehávalo na měkčím.. Nejde o to, že by rostlinu pálila agresivní moč, jsou pravidelně venčení, takže takto nic moc nezničí, ale o to, že to zdupou. Přesto jim tam nějaké plevely místně rostou. Nevíte, čím by se to dalo cíleně osít, aby jim to pokrylo celou plochu a dalo se to nějak rozumně (sekačkou) udržovat? Ještě dodám, že zahrada má mírný sklon. Díky!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 30.7.2013 15:07

Obávám se, že kde se neudrží tráva, neudrží se nic. Můžete zkusit zátěžový trávník s velkým podílem jílku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 30.7.2013 16:14

Pomohlo by zvětšení plochy psí zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.88 (?), 30.7.2013 20:46

Za sebe můžu doporučit pokrytí trávníku pletivem. On proroste, pletivo se ztratí, návštěva ani nepozná že tam je, ale trávník to účinně chrání (aspon mne se to osvědčilo).

Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.57 (?), 30.7.2013 22:28

@ Ferda Mravenec: Jak pomůže zvětšení plochy, myslíte, že to méně zdupou? Teď mají k dispozici 500m2..

@ Martin: Pletivo jste položil při setí přímo na zem? Jak jste to fixoval? Psi se o to nijak nezraní, sekačka bez problémů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.88 (?), 31.7.2013 20:53

Ano, koupil jsem zelene hustší pletivo (takové ty šestiúhelníky:)) a dlouhými šrouby (nic lepšího jsem v tu chvíli nevymyslel, určitě by se dalo) jsem to přichytil k zemi.

Psi občas nějaký ten šroub povytáhli a zezačátku si trochu hráli s konci pletiva, ale poté co to pořádně prorostlo nebyl problém. Ani se sekačkou, jen jsem ji vždycky nastavil na co nejvyšší a dával pozor, ale nikdy se nic nepřihodilo.

Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 3.8.2013 14:54

Jak pomůže zvětšení plochy, myslíte, že to méně zdupou?...jo, tak jsem to myslel. Ale jsem myslel, že mají maximálně pár desítek m2. Kolik jich tam máte, že to zdupou? Nebo jsou tak aktivní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.159 (?), 15.8.2013 11:16

Velmi aktivních 2x 60kg:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 3.8.2013 15:13

Rožnov : Hřištní směs professional

    Je tvořena hlavně z jílků vytrvalých, lipnic a kostřavy červené. Dalšími komponenty jsou poháňka hřebenitá a bojínek cibulkatý. Velice dobře snáší sešlapávání. Vhodná zvláště pro intenzivně využívané plochy jako jsou fotbalová hřiště nebo sportovní areály - dostihové dráhy. Najde uplatnění i na zahradách rodinných domů.
    Doporučený výsev 200-250kg/1ha

Když snáší i dostihy, mohla by snést i psy wink  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 3.8.2013 15:48

A viděla jste někdy fotbalové hřiště? A nebylo zdupané kolem branky? Žeby tam nevysadili tu pravou hřištní směs. Nesmíte až tam věřit všem reklamám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika