Jak správně udržovat trávník z jara?



Stránky: 1,  2   
host - 68.35 (?) 
2.2.2013 12:53, zobrazeno: 11728x

Prosím, poradí mě zkušení zahrádkáři jaký je správný sled údržby trávníku z jara? Jedná se o trávník zasetý na podzim roku 2011, poměrně hustě zapojený, dosud kromě válení na jaře 2012, přihnojování a sečení nebyl jinak udržovaný.  Letos z jara chci trávník prvně provzdušnit. Jde mě o to, v jakém sledu dělat operace provzdušnění-přihnojení-jarní válení. Zda ve sledu, jak jsem uvedl, či jinak. Děkuji všem předem za rady. Mirek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 57.57 (?), 4.2.2013 22:02

provzdušněním máte na mysli aerifikaci? Nebo vertikutaci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.7 (?), 5.2.2013 9:06

1. Pokosit. Ak travnik nebol dobre nakratko pokoseny na jesen. Ale skratenie mu urcite nezaskodi. Hlavne kvoli naslednej vertikutacii, lepsie sa vertikutuje kratucky travnik. 2. Vertikutacia. 3. Znovu prejst kosackou, skor pre zozbieranie starej travy z vertikutacie. Po tomto bude travnik vypadat zalostne (ale nemusi). 4. Pohnojit. Idealne nech potom trochu poprsi.Mate este cas. Toto spustit, ked uz nebudu hrozit suvisle mrazy. Je mozno urobit aj ine veci... napr rozhodit piesok, streknut lokalne herbicidom na objavujucu sa burinu v travniku, ale aj bez toho sa da. Travnik je burina. Ak ho budete hnojit, kosit, polievat a ak bude mat slusne slnka, bude bez problemov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.48 (?), 1.3.2013 12:10

prepacte ze sa vnucujem do prispevku... kedy je mozne vykonat vertikul? Myslim aky termin je vhodny? A potom nasledne hnojit sa moze hned alebo tereba pockat nech sa trava spamata? Napr. hnojit az tyzden po vertil? aby sa nespalila...

no a este posledna otazka, co sa tyka hnojenia-v zahradkarste nam odporucili 4 druhy hnojiva-jarne start, jarne, letne a jesenne. Ono totizto su vsetko velke balenia a my este nemame velku plochu travnika, takze ak kupime 4 druhy hnojiva co potom s nim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 1.3.2013 12:40

Verikutova, t ked sa trava prebudi. Pohnojit den pred dazdom, resp. hned a poliat travnik vodou. Kupte jarne hnojivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.194 (?), 5.3.2013 16:44

Dobrý den, reaguji po delší odmlce a děkuji všem za rady.  Sekat nebudu, trávník jsem posekal nakrátko na podzim. A jakmile to bude možné, vezmu na to vertikutátor, do kříže trávník přejedu, pohnojím a uválcuji. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
narcisky - (33) - 63.251 (?), 13.5.2013 19:34

poradí mě někdo s identifikací této trávy? každopádně tam nepatří nevím co to je a jak ji vyhubit trhala jsem ji po dešti ručně ale má dost rozsáhlé kořeny do prostoru a spíš ji přetrhnu než vytrhnu , ale ježatka to není tu už poznám na 100 honů a vytahuji naprosto mladičkou , tak přikládám fotky níže




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 236.236 (?), 14.5.2013 6:46

Domnívám se, že je to pýr plazivý.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
narcisky - (33) - 63.251 (?), 14.5.2013 19:19

a co s ním pane Josef? vytrhat moc nejde spíš se přetrhne a kořen zustane děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.210 (?), 15.5.2013 0:55

Předpokládal jsem tuto Vaši otázku...

V trávníku se pýr likviduje těžko.

  1. Veleopatrně roundupem - potírat jednotlivé listy.
  2. Pletí - už jste si zkusila...
  3. Smířit se s ním...
  4. Vyhubit vše, celoplošně (a opakovaně) a založit nový trávník...

Zkuste projít ještě starší vlákna zdejších diskusí (myslím, že se jedno jmenuje "jak na pýr v trávníku"... třeba se dozvíte více.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika