Jak na hryzce?



Stránky: 1,  2,  3   
sapik - (1) 
29.5.2001 20:49, zobrazeno: 59140x
Může mi někdo poradit, jak vyhnat ze zahrady hryzce? Mám rozvrtanou celou zahradu a nevím co s tím. Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 9.9.2002 15:46
Prý pomáhá zatlouct do země železnou trubku - cca 70cm do hloubky, a kus musí zůstat nad zemí. Na nadzemní část se pověsí na provázky pár plechovek nebo jiným železných věcí které při větru ťukají o tyč, která pak zvuk přenáší do země.

Není to můj vynález ani jsem ho nezkoušel, nemaje zahádky a tedy ani hryzců. Ale z důvěryhodných zdrojů mám potvrzenou funkčnost. A vzhledem k minimálním nákladům - proč to nezkusit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 21.1.2004 18:07
Vyzkoušeli jsme "zasadit" prázdné lahve např. od vína do země (cca do 3/4 zakopat do země hrdlem nahoru). Sice jsme si z toho se sousedy dělali legraci, že budeme na konci léta sklízet plné lahve, ale jen do té doby, než se všechny potvory z naší zahrady odstěhovaly k sousedům...takže zakopané láhve zůstanou v našich záhonech nadále...A ani to nevypadá tak hrozně :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.1 (?), 22.9.2006 7:30
Nejlepší řešení je vlastní kočka. Zkoušeli jsme všechny ostatní rady bez úspěchu. Pořídili jsme si kočičku a za 14 dní bylo po problému.  Dobrý je i pes, ale musí být naučen chytat myši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.83 (?), 12.10.2006 11:33

Liji do diry už hodinu vodu, přidal jsem i uleželý slepičak, zkusil jsem i trubku s větrníkem, ale stále nic. Snažil jsem se ho i přemluvit, aby se přestěhoval k sousedum, kočka je lina a prdí na něj. Ještě ty jedy ale toho se bojím, a hryzec je stále na zahrádce. Tak mi někdo prosím poraďte co s ním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 70.142 (?), 8.11.2006 9:42

Tak to mám stejný problém,kocoura to nezajímá máme i dva psy a ty to taky nebere.Takže mám rozhrabanou půl zahrady a vevím si rady pomozte...jo slyšela jsem o lidských vlasech prý to krtek nesnáší ale nevím.. Martina z Chotouchova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.121 (?), 16.3.2007 11:42

Prý krtci nesnáší kůru citrusů, pomerančů, citronů. Zatím to zkouším, takže výsledky nemám. Ale naše rodina zřejmě bude zdravější, protože bude větší konzumace  citrusových plodů a rodina bude zdravější. Držím palce.

zahrádkářka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.37 (?), 12.5.2008 11:54

též lidské vlasy (nebarvené) krtci nesnášejí...

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.54 (?), 12.4.2007 5:45

Je to ideální stav, kočka je milé prima zvíře a mazlíček, a zároveň kapesní minitygr . Mám kliku, že kolem mají všichni sousedé kočky a já jich mám také několik. Na zahradě jsou i lísky  a světe div se, sklizeň je dokonalá.( mám na zahradě bezmyšáckou a pro kosáky bezletovou zónu :-))

Ale pokud se vrátíme k drobným hlodavcům - kočky jsou super, pokud je jich víc, myšáci jsou už jen virtuální problém,který neznáte. Pokud si kočičáka nechcete pořizovat, stačí koupit kočičí sušenky a kočky PRAVIDELNĚ  krmit- VAše zahrada se stane jejich preferovaným teritoriem a hlodavcům udělají přítrž.

JArní mńoukání , sem tam nějaký kočičí exkrement, nebo výjimečně malé rozhrábání jsou minimální daní za  dokonalou ochranu Vaší zahrady. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.15 (?), 11.8.2007 14:36

Zápolím s krtky už několik let a zdá se, že začínám vyhrávat. Na kočky - kocoury nevěřím. Všichni mí sousedé je mají a mají stejné problémy s krtky jako já. U mě na zahradě se prohání 5-letý vlčák a ten jen krtince obíhá a vůbec ho nezajímají. Možná snad by se o něco pokusil, kdybych mu pravidelně nesypal granule. Ale protože se jednou okolo jeho kotce objevili i potkani, kteří mu vesele užírali s misky, nevěřím tomu, že by se z něj lovec hlodavců stal. Asi má jisté symbiotické sklony. Kamarádí i se sousedovic kocoury, nevadí mu rodinka ježků pod uloženým dřevem a myslím, že by krtka ignoroval i ve své boudě. Na krtka jsem zkusil vyrukovat nejprve s vodou. Během jednoho víkendu jsem mu do všech dostupných děr nalíl několik kubíku vody z bazénu. V dalším týdnu jeho aktivita nebývalé vzrostla a krtinců podstatně přibylo a to i tam, kde jsem s nimi neměl dosud problémy (dlažděný chodník, těsně u základu chaty, manželčiná skalka,...). Dalším pokusem byla skelná vata, kterou jsem implantoval do každého krtince. Výsledkem bylo zase jen krtkovo vzteklé řádění v nejbližší blízkosti původních hromádek. Pokusy s pastičkami byly rovněž neúspěšné a dokonce se jich podařilo krtkovi několik kusů zničit. Nalívání chemikálií - ředidla, na radu jednoho ze sousedů, jsem jako ekolog zavrhl. Číhání na krtka před rozedněním s napřaženou motyčkou jsem vzhledem k mé netrpělivé povaze raději ani nezkusil. Zkusil to jednou můj 16 letý syn, který chtěl na zahradě přespat z buhvíjakého důvodu a nad ránem si v sedě počíhal na krtka z namířenou Slávii 631. Tahle vzduchovka bohužel nemá vlastnosti samopalu, takže i když krtka načapal při budování stavby, kýžený výsledek se opět nedostavil, maslím, že se ani nepolekal. Elektronické plašiče a to jak na baterky, tak solární mi fungovaly jen asi týden, než si na ně krtkovo ucho zvyklo a než krtek pochopil, že naše karotka za nějaké to nepohodlí stojí... Radu, kterou jsem tu někde četl o likvidaci krtka pomocí elektrické rozbušky, jsem vzhledem k její nebezpečnosti zavrhl ihned - stejně se tahle roznětka běžně sehnat asi nedá a z vojny už jsem dávno doma. Postupně jsem zjistil, že krtek je velice flexibilní a dovede čelit i těm nejzáludnějším nástrahám. Jsou však opravdu věci, jak jsem postupně zjistil, které mu nesmírně vadí a to zejména stalý hluk o určité frekvenci. Tipoval bych tak mimo jiné i  kmitočty v rozsahu 15-50 Hz. Zvuk musí být pokud možno trvalý a hlavně nepravidelný a s měnící se intenzitou. Rovněž je důležité, aby nahodile přicházel pro krtka v čase z různých stran a tím ho lekal a nutil ho, aby náš hlodavec počítat z neustálou měnící se hrozbou. Řešení jsem myslím našel a není tak složité, ani drahé. Vyžaduje jen trošičku zručnosti a potom jen pár chvilek pozornosti denně. Celou tuto sezónu jsem neměl  a nemám na zahradě jediný krtinec. Zato sousedům jich podstatně přibylo. Plašiče jsem si postavil podle starého známého nápadu z PET lahví. Nepoužil jsem však pracnou metodu připevněných 4 spodních části PET láhví na boky páté do podoby větrníků, jen jsem 2 llitrovou PET láhev od CocaColy jednoduše podélně (tedy shora dolů) rozstřihl do 4 stejných sektorů, ze kterých jsem vyhnul pravidelné obdélníky směrem ven - ty pak tvoří vlastní lopatky. Čím jsou větší, tím lépe. Do dna jsem vsadi nažhavený 4 cm hřebík. Ten po vychladnutí trčí pevně dovnitř. Dva vršky z pet láhví jsem pájkou připevnil stejným směrem na sebe a do horního jsem vyvrtal třeba nůžkami dírku asi 4 mm. Chybí už jen plastová 18mm vodovodní trubka v délce asi 120cm, na niž nejprve nasuneme kolotoč z PET láhve a pak jedním z otvoru nasadíme na vrch dvojicí vršku jako ložisko. Kolotoč se točí na hřebíku i za jemného vánku a hrdlo na trubce vydává přesně ten zvuk, který krtci kolem svého krtince nemají rádi. Dutá trubka zasunutá asi 15 cm do krtince má dobré rezonanční vlastnosti a je potřebné její dolní konec nejprve zaslepit, abychom při jejím píchnutí do země dovnitř nenatlačili zeminu. K tomu stačí její 4 cm konec nahřát a za horka  třeba slisovat ve svěráku, tím se pak do země lépe zatlačí. Zbývá pak už jen občas změnit místo umistění plašičů a od krtku je určitě pokoj. Na mé zahradě 400m2 používám 4 ks těchto plašičů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika