Identifikácia buriny



zaro756 - (1) - 51.53 (?) 
6.6.2014 13:43, zobrazeno: 4891x

Dobrý deň. Mám 5 ročný trávnik a minuly rok sa mi do trávnika nastahovala neznáma burina. veľkú hlavu som si z toho nerobil, nieje velmi nápadná a je velmi podobná tráve. No tento rok sa rozrástla do celého trávnika a zčína vyhubovať pôvodnú trávu. Vizerá to ako tráva a teda predpokladám ze prípravok na hubenie dvojklíčnych rastlín nebude fungovať. Preto prosím o rady čo to je alebo ako sa zbaviť takejto rastliny pred tym ako mi nahradí všetku trávu v trávniku. skúšal som ju vyrilovať ručne, no bolo to len doćastné riešenie a viac som uškodil trávniku ako škodnej tráve. 

Popis :

Ma hrubsie listy ako obycajna trava. Listy su onieco svetlejsie, stonky nerastu rovno hore ale polooblukom (kusok sa tahaju popri zemi a potom do hora). Trava sa siri z jedneho miesta travnika do vsetkych smerov, no nenasiel som korene ktore by viedli od jednej rastliny k druhej ale travnik kosim pravidelne takze semenami sa rozmnozovat pravdepodobne nebude. rastie onieco rychlejsie ako obycajna trava. Rozmyslal som ci to nemôze byt pýr ale niesom si isty.

Ďalšie fotky

Vopred ďakujem za info :)


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika