Identifikace trávy



Stránky: 1,  2   
host - 106.250 (?) 
7.5.2013 21:30, zobrazeno: 7875x

Zdravím, potřeboval bych poradit s identifikací trávy a hlavně co s ní mám dělat? Minulý rok byla jen na jednom místě, letos je ovšem téměř všude. Vytváří takové malé ostrůvky, které mají světle zelenou barvu. Tráva je jemná s dlouhými stvoly. Trávník vyset před 2 roky, 2x týdně zavlažovaný a pravidelné hnojený, sekán 2x - 3x týdně vřetenovou sekačkou na 25mm. Může mi někdo prosím poradit co s tím dělat? zachvilku toho bude plná zahrada. Děkuji. Přikládám obrázky.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 106.250 (?), 7.5.2013 21:31

obrázek 2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.250 (?), 7.5.2013 21:33

obrázek 3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.216 (?), 7.5.2013 23:25

Zkusím si tipnout, že se jedná o lipnici, nejspíše lipnici luční. Její odrůdy jsou běžnou součástí trávníkových směsí. Možná se Vám dostala do trávníku taková, které má širší list, než trávníkové odrůdy obvykle mívají.

Příčina? Možná zaléváte a hnojíte příliš mnoho, tak, že to stále více vyhovuje této trávě a ne třeba úzkolistým kostřavám...

Co s tím? Každá rada je drahá. Selektivní herbicid, který by Vám ji z trávníku vyhubil, nejspíše nebude existovat.

V tom případě vidím dvě možnosti: buď se s ní smířit, anebo trávník kompletně vyhubit a znovu založit.

P.S.: Až "toho" bude celá zahrada, pak bude trávník opět jednolitého vzhledu...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.250 (?), 8.5.2013 0:18

Lipnici mám v trávníku na jiném místě také, ale v tomhle případě bych řekl, že o lipnici nejde. Nevím jestli je to z fotek patrné tak to zkusím ještě popsat. V trávníku se vytvořilo několik kruhu s velmi jemnou uzkolistou a hustou světle zelenou travou. V těchto kruhach se pak vyskytuji i tvrdé stvoly s širším listem (foto detail). Ty stvoly s širším listem by lipnice mohla být a asi je, ale co ta světle zelená, jemná úzkolistá tráva, která vytváří v trávníku kruhy (ostrůvky)? ani moc neroste do výšky spíš se rozlezá dál a vytlačuje jiné druhy trav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.250 (?), 8.5.2013 0:49

Beru zpět. Opravdu to bude lipnice, ale ne luční, ale roční viz Popis: Nevýběžkatá trsnatá tráva, často vytvářející poléhavé nepravidelné kruhy, může být ale také vystoupavá. Dorůstá až 25 cm výšky, stébla jsou nejčastěji zploštěla, lysá, zploštění vyniká v místě pochev, kde vytváří kýl, jazýčky u spodních listů jsou hodně krátké, u horních listů dlouhé až 3 mm.

Asi se sní budu muset smířit. Děkuji za odpověď a rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 232.188 (?), 8.5.2013 9:30

Tak to jsem špatně koukal na fotky. Mně se to zdálo, jako by ostrůvky byly tvořeny výběžkatou travou, proto jsem napsal lipnici luční. (Detaily, jako jazýček apod. jsem nezkoumal).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 220.186 (?), 8.5.2013 13:22

Trávu v trávě herbicidem nezlikvidujete a ručně ji asi vytrhávat nebudete, ať se jmenuje jakkoliv.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.215 (?), 8.5.2013 21:39

No, možná Lído nemáte tak úplně pravdu. Já jsem ještě potom koukal do knížky o trávnících a v seznamu použitelných herbicidů byl i STOMP s účinností na béry, ježatku a lipnici roční, Nevím ovšem, v jakém stadiu vývoje jsou tyto trávovité plevele citlivé na aplikaci stompu.

Zatím jsem neměl odvahu do trávníků použít jiný, než schválený herbicid; a ani graminicid (likvidátor trav) do výsadeb okrasných květin a keřů jsem také dosud nezkusil.

Máte někdo osobní zkušenost s aplikací STOMPU (či jiného herbicidu) proti trávovitým plevelům v trávnících?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 8.5.2013 21:53

O Stompu se tady kdysi zmiňoval KUKY, ale nevím už, v jaké souvislosti. S herbicidy osobně nemám zkušenost, na zahradě spíš používám motyčku a co možná se vyhýbám chemii (jen to nejnutnější). A když jsem jednou výjimečně chtěla herbicid použít, neporadili mi ani na "agroportále" který se tím zabývá. Chtěla jsem totiž zlikvidovat do kořenů stromků prorostlou bršlici a rukev - prý by se kterýmkoliv herbicidem mohly stromky poškodit.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika