Identifikace rostlin v trávníku po dosetí



host - 125.1 (?) 
24.7.2016 20:35, zobrazeno: 2799x

Dobrý den všem,

v trávníku založeném zjara byly místy holé plochy, které se před zhruba měsícem dosely. Protože jsem odjížděl pryč, dal jsem na radu souseda a osetá místa překryl vrstvičkou substrátu. Mělo to prý zabránit vyzobávání holuby a vysychání. Tak jsem dosel, dotáhl z hobymarketu substrát, závlaha byla pravidelná, navíc do toho i dost pršelo a teď jsem doma a jen zírám. Oseté plochy jsou prorostlé rostlinkami z obrázků. Travní semeno bylo totožné jako na ostatní ploše, kde je krásná, na jaře setá tráva. Poraďte mi prosím co je to zač a co s tím. 

Děkuji Honza

zarostlý trávník
zarostlý trávník
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.23 (?), 24.7.2016 22:29

Plevel (pěťour, lebeda, asi merlík, 2 nevím). Vyplet nebo posekat, aby se nevysemenily. Herbicidy se myslím nějaký čas po založení trávníku nemají používat (jinak použít herbicid na dvouděložné plevele).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.1 (?), 25.7.2016 6:38

Děkuji moc za odpověď, zkusím to vyplet a příští rok třeba použít herbicid. Kdybych tušil co si přivezu se substrátem, tak jsem tam nechal holá místa.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 25.7.2016 6:59

Dobrý den,

dle mne Vám spíše vyklíčil plevel co dosud na těch holých místech nevyklíčil, jelikož od Vás dostal vhodnější podmínky pro růst. Nicméně na tento plevel stačí pravidelná seč, není to nic co by mělo vydržet do další sezony. V substrátech samozřejmě něco málo plevelů být může, ale většinou je to absolutně zanedbatelné množství. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.1 (?), 25.7.2016 12:55

Dekuji za odpoved, me jen zarazilo jak mista co byla mesice hola a pritom zavlazovana stejne jako ostatni travnik, ktery je cisty, obrasila plevelem ihned po doseti a prekryti substratem. Holt seminka plevele cekaly az odjedu a budou mit klid. Co pujde vytrham a zbytek pujde posekat.

Jeste jednou dekuji vsem za rady. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika