Hustý trávník - co s tím?



Stránky: 1,  2,  3   
skodovak - (19) - 241.245 (?) 
3.5.2013 8:06, zobrazeno: 17656x

Dobrý den přátelé,

mám problém, již nějaký čas řeším otázku co s hustým starým trávníkem(vzhled je fajn ale...), v němž už i sekačka má často problémy plynule jet a plnit koš.

Přijde mi že nůž při sekání brzdí tráva (jezdí po ni),sekačka se hltí trávou u vstupu do koše, motor nemůže a po pár metrech pořád aby člověk sypal poloprázdný koš..samozřejmě mluvím i o suché trávě.

(stiga 53S GCV160) i 190ka má problémy

při pohledu na trávník: je to zkrátka koberec přes který není vidět ani půda, například když rukou budu trhat na jednom místě, k zemi se dotrhám za dlouho, jsou to spleti trávy prorostlé do sebe které jen postupně rozmotáváte..místy mech, atd... (nevím jak líp kromě fotky to popsat)

Co by jste poradily Vertikutaci (noži) pomůže a prořídne po ní trávník?..díky moc Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.198 (?), 3.5.2013 8:58

Dobrý den.

Vertikutaci travnik pročešete, ale určitě nebude řidší, spíš naopak. Za dva týdny to ani nepoznáte. Určitě se ale pročistí od stařiny, která může vadit při sekání. Vidím to spíš na tupou sekačku, nebo prostě slabý výkon. Vámi uváděnou neznám. Každopádně Vám hustý trávník závidím, zřejmě má k růstu optimální podmínky. Ještě jedna drobnost mě napadla: Nesekat na celý záběr sekačky, ale jen polovinou, sice je víc ježdění, ale sekačka nemá tolik námahy.

S pozdravem

Mirek, Brno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skodovak - (19) - 241.245 (?), 3.5.2013 9:06

díky za reakci...

ovšem nemyslel jsem provzdušnění pérky, ale noži..

Co se týče sekačky, tupá není a troufnu si říct že nevýkonná taky ne.. Honda GCV 190 přeci nemůže být slabá, a je rok stará..

Na trávníku snad ani není zas tak co závidět, v tomhle případě už je to zlost.Jinak stačí bio hnojivo v podobě slepiček a máte ho taky :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 3.5.2013 10:53

Pokud se chcete zbavit trávníku, tak vám za mírnou úplatu půjčím své tři psy, úspěch zaručen.

Teď vážně - předpokládám, že jste po zimě vydatně pohnojil (nebo pohnojily ty slepice), takže pár týdnů bude trvat, než tráva vyčerpe živiny. Do té doby vám nepomůže nic, než sekat dvakrát i třikrát týdně. Nesekejte na minimální výšku, a jak psali jiní, jen na půl záběru a radila bych vyprat koš, jemnou drtí z jarní trávy se může látka zcela ucpat. Při sekání je také potřeba kontrolovat šasí, čerstvá tráva se dost často nalepí v silné vrstvě a kolem nože je malý prostor, tráva se nepřeseká a ucpe výstup do koše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
skodovak - (19) - 241.245 (?), 3.5.2013 12:41

nene, nehnojím ničím, co se týče trývy ta takhle zůstává celý rok až tak o živinách to nebude..

sekačka je samořejmě po každém sekání čištěná a pravidelně "servisovaná"koš peru co cca tři měsíce (dle potřeby) vapkou :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 3.5.2013 13:25

Když to nebude o živinách, tak tedy o tom, že příliš často sekáte rotačkou a tím dochází k zahoustnutí. Zkuste občas na části zahrady nechat trávu vyrůst, až odkete a posekat bubnovkou nebo strunou, až se budou dělat sena. A uvidíte pak ten rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.7 (?), 3.5.2013 10:04

Ak je to zivy travnik a nie drnoviste suchej travy:

- vymente sekacku, alebo

- naostrite noze, alebo

- zdvihnite vysku strihu, alebo

- sekajte 2 krat castejsie, alebo

...viacere rady uplatnite naraz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 3.5.2013 12:04

Sakra buďte rád, že máte hustý trávník. Jiní si zas naříkají, že ho mají řídký.

Tak nějak tuším, co myslíte. Já ho mám taky takový hustý a tuhý a soused má trávník takový jemný a řídký. Taky mám dojem, že se mu mnohem líp seká. Sekačku mám taky nějakou stigu s motorem honda a semtam se mi to taky udusí, když zajedu do vyšší trávy. Ale já to nechávám trochu víc přerůst, na jedno moje sekání stihnout sousedi i dvě až tři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skodovak - (19) - 241.245 (?), 3.5.2013 12:36

já sekám každý týden maximálně deset dní, ale to už je spíše nadvakrát..

nehnojím nic nedělám..

jsem rád, ale víte jak se to říká, všeho moc škodí..

sekám na nejnižší možnou úroveň (dvorek) a i tak je to jak když chodíte po molitanu, druhý den se žmolky narovnají a pomalu můžete sekat znova..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 3.5.2013 15:11

a co takto roundup?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika