Hojivo Travin



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 250.15 (?) 
18.3.2008 6:29, zobrazeno: 137160x

V září minulého roku jsme zaseli po náročných příspravách nový trávník. Tráva se celkem ujala, i když bude ještě nutno někde dosít. Na podzim jsme ještě stihli trávu posekat. Teď chceme nějakým způsobem zničit plevel, který se v trávě objevil. Začala jsem s vypichováním, ale máme velký pozemek. Někde jsem četla o hnojivu Travin, který prý zároveň plevele ničí. Nemá někdo s ním zkušenosti? Je možné Travin použít již teď na jaře? V trávníku máme hlavně nějaký plevel, který je podobný pampelišce, ale má užší-drobnější listy a vykvétá drobnými bílými kvítky.

Děkuji za Vaše rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 14.4.2008 22:58

Ano travin je velice dobrý, jak jako hnojivo ztak jako selektivní herbicid na dvouděložné plevele. Ale bohužel je dost drahý.

Ted sháním, kde se dá koupi 25kg balení, nějaký velkoobchod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 14.4.2008 23:13

Nemáme sice asi tak rozsáhlý kus trávníku jako vy, ale travin používám a jsem s ním moc spokojená. Je drahý, ale pětikilové balení už nějaký ten kus trávníku pohnojí a plevel žádný.   Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.46 (?), 14.4.2008 23:37

Chjo - jen to posypte poradne nejakym co nejucinejsim jedem, poradne pohnojte, pravidelne zalevejte a trikrat tydne sekejte  Cozpak Vam tech par kvitku "plevele" vadi? To chcete mit opravdu uniformni prehnojeny travnik bez zivota? Jeste stesti, ze tak neuvazuji vsichni lide - cozpak Vam se nelibi, kdyz je zahrada v plnem kvetu, poletuje tam plno motylu a jineho hmyzu, coz pritahuje zase ptaky, kteri Vam pak prozpevuji pod okny...? Asi ne, Vy mate asi radsi pustou zelenou poust.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.4.2008 0:13

Kytičky máme všude v záhonech i okolo trávníku, ale v trávníku je raději nemáme. Běháme po trávníku bosi a žihadlo od včelky nás neláká. Chemii na zeleninu nedáváme a v té trávě to tolik nevadí. Nevadí to ani našim psům, kteří v trávě leží a motýlů a ptáčků máme bezpočet!  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 150.114 (?), 15.4.2008 10:48

Včera jsem Travin aplikovala na trávník. Je třeba jej zalít?Mám obavy, aby se trávník nespálil-Travinem jsme ještš nehnojili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.4.2008 21:32

Příroda vám pomohla - dnes zapršelo. Ale jinak se zalévat nemusí. Pokud jste travin rozhodila pokud možno pravidelně, tak spálení trávníku nehrozí. Já ale aplikuji travin spíš po dešti, aby trochu na té trávě ulpěl. Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.138 (?), 17.4.2008 13:50

Máte někdo zkušenost, za jak dlouho od posypání se to projeví?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 17.4.2008 15:48

Po týdnu začnou plevele uvadat, pak teprve trávu sekám. Plevele se už neukážou a vydrží to až do léta.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 17.4.2008 21:51

Neodsuzuji pěstitele trávníků zato, že používají selektivní herbicidy. Ale nemohu se ubránit pocitu, že vymyšlení a prodej Travinu je dobrý marketingový tah, ale také jakýsi podvod na ty ostatní zahradníky, kteří umělá hnojiva do jisté míry akceptují, ale pesticidům se brání. Taky k nim patřím, tak to tak cítím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika