Co s posecenou travou?



Stránky: 1,  2,  3   
host 
6.9.2002 8:57, zobrazeno: 35730x
Vysadil jsem svuj prvni travnik a setkal jsem se s problemem, ktery asi resi mnoho mne podobnych lidi: co delat s posecenou travou? Bydlim v Praze, a pocitam ze s timto problemem se potykaji tisice lidi.

Sousede to vozi do lesa, pali... ale to pro mne neni reseni.
Existuje vubec legalni a financne prijatelny zpusob jak se travy zbavit???

Diky
Petr
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 8.7.2003 9:07
Trávu lze odvézt na sběrný dvůr, samozřejmě za nějaký poplatek. Jeden se nachází v Horních Počernicích (směrem ven z Prahy, je to po pravé straně, cca 100 m za hřbitovem)
Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 14.7.2003 19:41
Udělej si ďouru do země a tam to hazej.Po čase z teho bude dost kvalitní kompost.A nebo taky ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 14.7.2003 21:42
Díky za dobrou radu. Ale kam s hlínou z té díry na trávu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 9.10.2003 15:06
Asi vykopat jamu a tam ji dat... Klasicky problem kam s nim. Ja to resim tak, ze to vysipu do prikopu podel silnice - tam to zetleje a pohnoji a snad nikomu neprekazi. Jinak ale chci zkusit komposter.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 13.4.2004 19:53
Tak hlínu (tedy spíše zeminu) bych uvítala u nás na zahradě :-) Jinak hlína se dá sypat třeba na záhonek ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 24.7.2004 15:00
Trávu z našich cca 5 arů dáváme do popelnice, kterou jsme z toho důvodu objednali větší a v létě odvoz týdně, a zbytek do sběrného dvora. Je to ZADARMO!
Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.179 (?), 24.6.2006 7:12
Tak těmi popelnicemi jsem to zkoušel řešit taky a u nás v Českém Brodě mě popeláři, když zjistili že mám trávu v popelnici, oznámili, že se to nesmí. V našem sběrném dvoře jsou tak ochotní, že nám nechtějí brát ani listí na podzim, takže by mě nějaké opravdu chytré řešení také zajímalo. Díky Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 27.29 (?), 24.6.2006 8:13
Původně byla příroda uzavřený kruh kde se vše jen přeměňovalo. To sice již není úplně možné ale přeci jen je to nejjednodušší učit se od ní. Odvážet trávu a následně hnojit to je pro mě děsivá představa. To je jako vyhodit peníze protože mají ohnutý růžek. Rozhodně doporučuji kompostování. Na internetu je o tom tolik informací, že za hodinku jste odborníci na kompost a je po starostech. Kompost nemusí být jen ohyzdná smradlavá hromada. JP..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.65 (?), 24.6.2006 9:39
Nepíšete kolik té trávy je ale je možné ji nechat trochu zaschnout a pak ji dávat pod stromy nebo k zelenině i ke kytkám jako mulč,po určité době se sama rozloží,můžete ji tam během roku i přidávat ale musí být vždy částečně zaschlá,slouží též jako hnojivo a nemusíte tak často zalévat ani okopávat a vytrhávat plevel a na podzim ji zarejete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika