Co je to za plevel?



host - 65.254 (?) 
4.4.2012 18:22, zobrazeno: 4707x

Dobrý den,

prosím o pomoc. Vysel jsem trávník, a týden ta to se objevil tento plevel. Trávník už se ukazuje, v nějakých místech má 2cm ale ten plevel je skoro všude. Jak se ho zbavit?

Děkuji

Plevel
Plevel
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 4.4.2012 19:48

Klídek, většina plevelů vymizí, jak začnete sekat - zakládali jsme trávík loni, taky jsem pořád koukala, kde co roste. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 218.19 (?), 4.4.2012 20:07

v mnoha travních směsích jsou i semena plevelů - přesně jak píše Melisa - časem vymizí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.21 (?), 15.4.2012 21:57

Dobrý den, úplně stejná mrška trápí i mou zahradu. Pravděpodobně se jedná u šrůchu zelnou, ale na stoprocent to nevím. Pokud ano, je to boj na léta, množí se velmi statečně a proti herbicidům je odolná. Jo, a kromě toho, že je dvouděložná, je prý údajně i jedlá a spousta lidí ji pěstuje záměrně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.24 (?), 7.9.2012 8:08

... ano, je to ona. Máme ji taky, ale sekání trávníku ráda nemá. Ale vždy se rychle objeví tam, kde se ryje, nebo udržuje úhor. Miluje sluníčko a nevadí jí sucho. A chuťově je zajímavá- kořenitá šťavnatá chuť. Kde mi nevadí, jsem ji přestal likvidovat.

R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika