Co je to prosím za plevelnou trávu?



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 131.229 (?)
3.8.2015 23:06

Vaše "tráva" je úplně jiná. N aobrázku je nejspíše porost skřípiny lesní anebo nějaké velké ostřice.

Co by na ni platilo, netuším. (Zkuste pohledat v archívu; určitě se to o skřípině lesní už kdysi psalo.)

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 15.7.2015 11:03

Kolik srhy máte? Na některých místech si nechávám trsy srhy, vypadá to pěkně. Vloni jsem měla dva vysoké trsy jako " bránu" k pěšince, ty v zimě vymrzly. Letos mám jeden trs pod skalkou a další se tam tvoří.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.43 (?), 15.7.2015 12:32

No je jí celkem dost a hlavně se vyskytuje v ploše a mám pocit, že jí neustále přibývá. Proto bych to chtěl řešit, ať mi nevytlačí ostatní trávu z trávníku


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 15.7.2015 12:43

Tam, kde srhu nechci mít, ji vytrhávám. Víc bohužel neporadím :-( 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.111 (?), 29.7.2015 0:00

Tento trávny plevel mám aj ja na dvoch miestach v trávniku. Priznám sa, že som s tým nerobil nič a na moje prekvapenie, nieviem či sama, alebo to bolo suchom, tie dve miesta kde bola úplne zoschli. 

Skôr ma trápi iný trávny plevel, a to konkrétne Crabgrass (digitaria sanguinalis). Minulý rok som zanedbal úžitkovú časť, nechál osm ju zarásť burinou, okrem iného aj touto crabgrass. Neriešil som to, povedal som si, že to na jar prekopem, semená, ktoré vyklíčia následne herbicídom vystriekam a hotovo.

Na moje prekavpenie sa ale táto tráva bez akýchkoľvek problémov začala šíriť aj v trávniku vzdialenom 10 m. Začalo sa to po jarnej vertikutácii. Momentálne mám "infikované" tak 4 štvorce z 300 štvorcov trávnika. Najprv som to len kosil, opäť na moje prekavpenie si všímam, že aj pri 3 cm výške kosenia nemá problém zakladať semená.

Takže od zajtra sa púšťam do ručného vytrhávania. Musím aj vetikutovať, takže už len čakám jak naklíčia ďaľšie semená čo ešte nevzišli, ale asi lepšie to proste trhať, kým sa toho nezbavím úplne, však? Človek by nepovedal, ako mu jedna zanedbaná sezóna dokáže narobiť problémy... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kal-el - (13) - 17.111 (?), 29.7.2015 0:02

Písal som to ja, len som sa zabudol prihlásiť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.62 (?), 3.8.2015 13:27

Vypadá to takhle když to přeroste? Mám stejný problém... Sekám ale větší plochu, přes hektar. Chtěl bych se toho také zbavit, ale celou plochu hubit herbicidem moc nechci. Zdá se, že ani nízké sekání nepomáhá. Problém je, že ostatní nově vysetá trávy roste krásně pomalu a houstne, ale tento plevel ji rychlejším tempem přerůstá a musí se tak kosit častěji... :(

Je to ta samá tráva? Nebo co bych mohl aplikovat na tuhle?

Díky za reakce!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 131.229 (?), 3.8.2015 23:06

Vaše "tráva" je úplně jiná. N aobrázku je nejspíše porost skřípiny lesní anebo nějaké velké ostřice.

Co by na ni platilo, netuším. (Zkuste pohledat v archívu; určitě se to o skřípině lesní už kdysi psalo.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 100.161 (?), 6.8.2015 19:04

zdravím.

mám tohoto plevele také plnou zahradu. mechanické odstraňování nepomáhá. jedná se opravdu o ježatku kuří nohu a existují pouze dvě možnosti likvidace: 1. totální likvidace všeho zeleného a znovuvýsev, 2. herbicid Duke.

u první možnosti je veká pravděpodobnost recidivy z okolních ploch a větrem, druhá varianta může poškodit i okolní trávu (nemám vyzkoušeno).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.207 (?), 6.8.2015 22:10

Na žádné fotce v tomto vlákně NENÍ (alespoň prozatím) ježatka.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika