Co dřív? Pohnojit nebo dosít?



host - 46.93 (?) 
24.3.2015 9:17, zobrazeno: 5455x

Dobrý den, co se má dělat jako první? Trávník pohnojit a až pak případně dosít a nebo naopak?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 24.3.2015 9:44

Dobrý den,

pokud se ptáte na aktuální jarní postup, tak posekat, vertikutace, dosít,  pohnojit a zalít. Pokud budete mít v trávníku stařinu a neuděláte vertikutaci tak to moc velký smysl mít nebude. Dosévá se cca 4 kg na 100m/2, jelikož procento klíčení je daleko nižší než u nového výsevu.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 24.3.2015 9:55

Uf, jsem se úplně polekal, mám 2000m2, to bych teda na dosetí potřeboval pořádný pytel. Stačilo by mi na to 20 tisíc Kč?crying

Naštěstí dosévám jen chodníčky co si přes zimu vyšlapali psi, takže mi stačí jeden pytlík hřištní směsi z kauflandu za stovku.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.78 (?), 1.4.2015 17:14

Dobrý den, jestli se můžu vetřít s dotazem - cca před týdnem jsem vertikutila, dosila, hnojila, zalil déšť. Teď několik dní neustále průběžně sněží a taje, v noci je pod nulou. Předpokládám že osivo je ztraceno, nevím jak s hnojivem? Znehodnotí ho takovéhle extrémní počasí a až se vyčasí mám hnojit znovu? Nebo tím trávníku ještě víc ublížím?

Děkuji

Gabina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 1.4.2015 18:04
Myslíte, že travní semeno zmrzne? To by tu už tráva dávno nerostla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 1.4.2015 18:08
Staci kdyz budete plasit ptaky, aby to osivo nevyzobali. Kdyz ho vyzobou tak pochopitelne osivo dojde k uhone.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 1.4.2015 18:57

Dobrý den,

nic se nestane jak s osivem tak s hnojivem, pouze při nízkých teplotách bude osivo pomalu klíčit. Hnojivu se nic nestalo, tráva nicméně nyní již pomalu roste a nějaké živiny si z hojiva vzala. Pokud to bylo dlouhodobé hnojivo tak bude ještě pár týdnů fungovat. Hnojí se při oblevě i v zimě, ne kvůli růstu, ale kvůli podpoře kořenů a odolnosti, tedy zima hnojivo nezničí, jen rostliny pomalu reagují. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika