Bofix - po jaké době použít na nově založený trávník?



Stránky: 1,  2   
host - 64.174 (?) 
24.7.2013 11:39, zobrazeno: 14481x

Zdravím,

chci se zeptat, po jak dlouhé době lze poprvé použít Bofix na nově založený trávník? Založený je teprve 15 dní, ale už je vcelku krásně zelený i hustý, výška tak kolem +5 cm.

Před setím jsem zem posypal Travinem, ten však nezabral (není se čemu divit v té době tam plevel ještě nebyl ani na kousku), takže byl spíš použit jako hnojivo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 155.121 (?), 24.7.2013 12:07

Od čtvrtého listu trávy, praví návod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.174 (?), 24.7.2013 15:47

Toho jsem si také všiml, ale netuším, co si pod tím mám představit. Zda až z jednoho semene vyrostou čtyři listy? Moc jsem to nepochopil, tak kdyby mi to někdo vysvětlil, bude to super :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 24.7.2013 21:35

To si asi děláte legraci, co je na tom k nepochopení?  Jednotlivé rostlinky musí mít čtyři listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.174 (?), 24.7.2013 22:33

To asi budu počítat ne? Půjdu po zemi a budu koukat na každou zvlášť, zda mají 4 listy. Opravdu super rada. :D: D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 25.7.2013 7:09

A proč byste koukal na každou zvlášť? Vy si myslíte že jedna tráva bude mít čtyři listy a jiná patnáct? Říká se že komu není rady tomu není pomoci, u toho travinu taky nečtete použití že? Co jste na té zemi bez plevelu chtěl tím Travinem likvidovat?

Travin likviduje plevele

Na nově založené trávníky aplikujte zhruba měsíc po výsevu nebo položení koberce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 155.121 (?), 25.7.2013 8:16

To jsou normální agrotechnické pojmy. Jinak může dojít k poškození plodiny, nebo herbicid nefunguje v případě plevele atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.174 (?), 26.7.2013 21:53

Nepovídejte a ono kdybyste četl, co jsem psal ve svém prvním příspěvku, tak se tam dozvíte, že jasně píšu, že nezabral protože tam žádný plevel nebyl a použil jsem ho jen jako startovací hnojivo, protože jsem jiné neměl. A není to jedno? Akorát je trochu dražší, než klasické. No možná tam asi 5 výhonků plevele bylo, ale také to nezabralo, ale což. Bofix jistě pomůže.

Takže poslední otázka, když použiji BOFIX po uplynutém 1. měsíci po založení trávníku, tak to bude jistě ideální ne? Protože tráva po 17 dnech má určitě již 4 lístky. Ovšem je rozdíl v trávě na kterou praží momentálně slunce 6 hodin a rozdíl, na kterou svítí slunce celý den. Tam kde svítí celý den je tráva nižší, než tam kde svítí 6 hodin, tak proto se ptám, kdy Bofix aplikovat, abych něco nepokazil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 27.7.2013 8:00

Nejde o to co jste napsal 24.7.2013 11:39 ale o to 24.7.2013 22:33. 

Co se týče rozdílů v růstu na osluněném prostranství, když se podíváte blíže tak možná zjistíte že i ta nižší tráva má ten dostatečný počet listů k ošetření, protože každá rostlina která je ve stínu má tendenci se vytahovat za světlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.136 (?), 27.7.2013 8:15

Já bych s herbicidem - vzhledem k současným tropickým teplotám a intenzívnímu slunečnímu záření - počkal na pozdější dobu (konec srpna, září). Do tí doby bych trávník jen sekal na vyšší výšku.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika