Bofix a zavlažování



host - 142.138 (?) 
15.7.2013 16:41, zobrazeno: 7207x
Dobrý den, hledal jsem ale nenašel odpověď na to, zda mohu po aplikaci bofixu pokracovat v závlaze trávníku? Mám postříkáno 7 dni, zatim byl jen mírný deštík, jinak trávník vodu nedostává - bojim se o snižení účinku přípravku. Nebo mám počkat ještě týden (dohromady 14 dní), poté posekat a zavlazit až pak? Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.31 (?), 15.7.2013 22:03

POkud se nepletu, tak na příbalovém letáku (teď ho vyhledávat nebudu) je informace, že déšť 2 (?) hodiny po aplikaci nesnižuje účinnost aplikace.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.35 (?), 16.7.2013 23:10

Ano, je uvedeno 2 hodiny. Děkuji Vám :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.98 (?), 18.7.2014 14:54

Dvě tři hoďky po stříkání stačí a pak můlže klidně i pršet, funguje stejně, mám vyzkoušeno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.7.2014 15:15

nejen že není vaše obava na místě, ale je žádoucí pro řádné působení herbicidu udržet trávník v růstu. Tedy v den aplikace je dobré aby nepršelo ani nebyla spuštěna závlaha. Pak ale druhý den je záhodno už zalévat podle potřeby.

První seče dělejte vždy s mulčováním bez koše. Zejména rozpad zelené hmoty s obsahem clopyralidu prodlužuje jeho účinnost v místě aplikace (asi jako kdyby jste rozhodili Travin = hnojivo s obasahem clopyralidu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika