Aplikace zelené skalice na mech ještě nyní?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 228.133 (?) 
21.11.2013 9:43, zobrazeno: 28924x

Pěkný den všem. Obracím se s následujícím dotazem na zkušenější. V trávníku se mi objevil mech a rád bych ho zlikvidoval zelenou skalicí. První otázkou je, jestli to mohu provést ještě teď než napadne sníh, nebo mám počkat na jaro? A za druhé, dočetl jsem se, že skalici někdo jen sype na zasažená místa, ale v návodu je napsáno, že se má ze skalice připravit postřik. Tak nevím. Předem díky za vaše postřehy a rady. Jirka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.11.2013 10:17

pokud vím, klasický postup je nyní po opadu listí shrabávat listí a vyhrabat mech hráběmi. Na jaře pak při startu vegetace trávníku aplikovat postřik tak aby zbytky mechu byly co nejsouvisleji potřísněny roztokem. Trávník pak mech přeroste a zabrání další jeho expanzi. Zároveň můžete na jaře dosít holá místa směsí pro stinné polohy (zásadně né hřišťovou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.7 (?), 21.11.2013 11:44

Mne sa tiez tvori mach na niektorych miestach a asi budem z neho vytrhavat travu. Je krasny a netreba kosit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.11.2013 11:55

to záleží co chcete pěstovat... znám i kombinaci rybízovna s herbicidním úhorem krytým mechem (mech nespotřebovává dusík) je lepší než rybízovna s okopaným úhorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 21.11.2013 19:11

Dobrý večer. Konečně rozumné slovo. Když se daří mechům tak proč je likvidovat jsou opravdu krásné a nemáročné. Jak napsal předřečník netřeba kosit trávu. Zdeněk 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.130 (?), 21.11.2013 19:14

Ještě jedna fotka mechů


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.133 (?), 22.11.2013 7:29

Zdravím, kdybych měl skalku, tak se mi tam mechy budou líbit taky. Ale v trávníku je rozhodně nechci. Neinvestoval jsem do trávníku málo, takže nechci, aby se mi tam ten prevít mech takhle rozpínal. Pravidelně dělám vertikutaci, i nyní na podzim jsem ji dělal, přesto se mech místy ukázal. Je pravda, že mi letos nezbyl čas na posyp podzimním hnojivem, ale nejsem si jist, že by to byla příčina - i pochybuji. No uvidím jak to bude vypadat na jaře a kdyžtak vyzkouším postřik s tou skalicí. Jen doufám, že to neodnese i tráva. Jinak díky za poznatky. Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.11.2013 8:40

Malé vyhnojení trávníkovým hnojivem zvýhodňuje mech pro menší zastínění a menší vitalitu trávníku.

Zkuste si nechat určit pH a případně nyní na podzim proveďte vápnění jemně mletým dolomitem (trávník potřebuje i hořčík).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.41 (?), 22.11.2013 14:40

Mach vznika v trave, kde ma trava horsie podmienky. V tieni a vlhku. Odkedy som videl alej stromov pod ktorymi bol len mach (v Japonsku) tak len slepo zavidim a snivam... U mna kde sa tlaci mach, vytrhavam travu a som rad ze bude nieco krajsie a bez prace. Je to mozno len par m2, nejake to percento, takze sa kvoli premarnenej investicii do travy vesat nebudem. Napiste prosim, ako podporit mach v trave.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.11.2013 14:44

no přeci herbicidem... takovej gramoxon byl bezkonkurenční pro "založení a podporu mechu" v rybízovně, malinách, ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika