Aka je to burina?



Stránky: 1,  2   
host - 196.193 (?) 
2.8.2012 11:11, zobrazeno: 14114x

dobry den... cital som aj nejake prispevky ale nenasiel som odpoved aka je toto burina (foto)...tak sa mi zda ze sa to pekne rychlo rozrasta... aj bol pouzity herbicid ale prezilo to... pocul som ze to je druh travy a tym padom sa to neda vyhubit comu ja moc neverim... momentalne to vytrhavam rucne 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 231.83 (?), 2.8.2012 13:47

Chybí obrázek :-(

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
janda.m - (3) - 196.193 (?), 2.8.2012 13:49

ale mne ho zobrazuje... davam este raz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 5.149 (?), 2.8.2012 14:23

Ježatka kuří noha. Hrozná potvora.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 231.83 (?), 2.8.2012 14:42

Opravdu se mi fotka u základního příspěvku nejprve neukázala, až později, ale to už jsem svou první odpověď odeslal.

Souhlasím s Mr. Bigem, že ježatka je hrozná potvora (a naštěstí je jednoletá, nikoli vytrvalá). Ale myslím, že ježatka na fotkách není. ježatka mívá zduřelejší a většinou načervenalé spodní konce stébel a to tady není. Já to prozatím tipuji na nějakou běžnější luční trávu, např. na bojínek luční apod. Účinný a použitelný selektivní herbicid proti této plevelné trávě v trávníku nejspíše neexistuje, proto bude asi nejjistější pokračovat v současném mechanickém hubení. Také je (dosti) pravděpodobné, že až se trávník dobře zapojí a bude dostatečně nízko pravidelně a často sekán, pak tato širokolistá tráva z trávníku bude z trávníku pomalu mizet (slabší konkurenční schopnost lučních trav vzhledem k trávníkovým odrůdám trav při nízkém sekání porostu). Trávník ještě doporučuji posílit dobrým hnojením a dostatečnou zálivkou.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
janda.m - (3) - 196.193 (?), 2.8.2012 20:33

tak pred chvilou som take iste nasiel aj pred domom ale podstatne vecsie a malo to semena a vyzeralo to ako zito len tych klasov to malo viac... bolo by mozne pouzit totalny herbicid s tym ze by som ho napr natrel len na tieto buriny... nerozsiri sa to az ku korenom travy?...dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 141.30 (?), 2.8.2012 22:45

Vyzkoušet to můžete, ale opravdu opatrně, abyste si neudělal flekatý trávník, jako se to podařilo mně zrovna nedávno :-(. POkud opravdu ani "mikrokapičkou" roundupu nezasáhnete listy oststních trav a pokud to na ně nesmyje třeba déšť či rsa, pak by se roundup přes kořeny na ostatní trávy dostat neměl (předpokládám, že k sobě nesrůstají kořeny různých druhů trav).

A dejte sem fotku oněch klasů, budeme pak vědět více. Třeba to ona ježatka opravdu je ;-(.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janda.m - (3) - 183.147 (?), 6.8.2012 9:16

bohuzial budem musiet pockat lebo uz sa pokosila...:/ 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.202 (?), 2.8.2012 22:58

jezatka sa da sa dobre poznat podla plochej bazy stebiel hned nad korenmi, trosku nacervenalej, ale nie vzdy. Podla tvaru to pravdepodobne je ona a je to riadna mrcha, kosenim sa nevykynozi. Vie sa prisposobit, v travniku ma 3 cm, v okrasnej trave aj 50 cm. Dorasta do vysky travy, v ktorej sa nachadza. Ked sa kosi, roztahuje sa do sirky a nici vacsiu cast travnika. Beda, ked sa vysemeni. Je schopna uz ako 3 cm trava tvorit semena. Je fakt, ze vymrzne, ale dovtedy narobi riadnu sarapatu. Najistejsie je ju vytrhat, alebo sa da totalnym herbicidom natierat. Oboje je pracne, ked sa roztaha, prevencia je v tomto pripade zlata cesta. Vela trpezlivosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.170 (?), 2.8.2012 23:32

Dobrý den. Myslím si, že na obrázku může být Kostřava rákosovitá - Festuca arundinacea.
Porovnejte znaky Vaší trávy se znaky téhle kostřavy. Často se nyní pěstuje. I kříženci. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika